Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dočasným předsedou rady Českého rozhlasu se stal Miroslav Dittrich

Média

  13:02
Praha - Dočasným předsedou rady Českého rozhlasu byl zvolený radní Miroslav Dittrich. V roli úřadujícího předsedy nahradil Hanu Dohnálkovou, které ve čtvrtek vypršel mandát, ten skončil i místopředsedovi Jiřímu Vejvodovi. Informaci serveru Lupa potvrdil ČTK mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

Český rozhlas. foto: Lidové noviny

Bývalý šéf stanice Dvojka Dittrich, který v radě zasedá od ledna 2017, bude ve funkci úřadujícího předsedy nejdéle 60 dnů. Do té doby musí být řádná volba předsedy a dvou místopředsedů.

Bývalý šéfredaktor stanice Vltava Fischer chce dohlížet na Český rozhlas. Kandiduje do rady

Dohnálková do devítičlenné rady znovu kandiduje, v prvním kole tajné volby ve Sněmovně ale nezískala dostatek hlasů. Druhé uvolněné místo po hlasování poslanců obsadil galerista Marek Pokorný. Další kolo volby se uskuteční zřejmě na příští dubnové schůzi Sněmovny, nynější předčasně skončila.

Devítičlenná Rada Českého rozhlasu je orgán, jejímž prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Autor: