Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku: 'A úředníkovi ti mrtví nevadí?' brání se bojovník proti D8

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 76
  • Poslední: 30.8.2010 21:59
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Černý 30.8.2010 17:25

I mnozí objevitelé byli fanatici!

Kromě prvních čtyř slov plně souhlasím. Ale na čem trvám, je že dějiny vědeckých a jiných objevů jsou plné fanatiků, kteří prosazovali svůj názor, který považovali za jedině správný, někdy i "proti všem" a posunuli tím poznání lidstva (Galileo, Koch apod.).

J. Kotalík 30.8.2010 21:33

Re: I mnozí objevitelé byli fanatici!

Jenže pozor, každý takový vědec měl svá slova sakra dobře podložená. Něco z toho bylo to, co se nedá dokázat, ale přesto to celkově dávalo smysl a logiku. Nesrovnávejte prosím Galilea s tímhle...panákem.

J. Černý 30.8.2010 21:59

Re: I mnozí objevitelé byli fanatici!

Promiňte, nedal jsem svůj text do vlákna za odpově'd pana Langera a tím dostal jiný smysl. Chtěl jsem jen obhajovat svou tezi z předešlého příspěvku o užitečnosti mnoha fanatiků. Ne však pana Patrika a jemu podobné, zdržující dostavbu D8. Ty jsem předtím nařkl z toho, že to dělají s plným vědomím o počtu mrtvých na silnicích, které mohla dálnice D8 nahradit a ti lidé žít.

S. Jindřich 30.8.2010 9:11

děti země?

samozvaní zachránci které nikdo nevolil a chtějí rozhodovat o všem. fuj

J. Černý 30.8.2010 8:21

Je každý fanatizmus škodlivý?

Jistě ne. Mnoho fanatiků posunulo lidstvo dopředu. Žel, v minulém století různá fanatická hnutí připravila o život desítky milionů lidí, možná i více. Zelení fanatici rovněž byli užiteční tím, že téma udržitelného rozvoje prosadili do pozornosti lidstva a díky tomu dýcháme čistější vzduch a někde mají i čistější řeky.

Ti však, co úspěšně oddalují výstavbu D8, zákonitě zvyšují počet mrtvých na silnicích, které tato dálnice mohla nahradit. A jaké že české slovo charakterizuje lidi, kteří svým jednáním vědomě způsobují smrt jiných lidí? Tak se na ně musíme dívat!

R. Langer 30.8.2010 13:46

Re: Je každý fanatizmus škodlivý?

KAŽDÝ fanatismus je škodlivý, některý je škodlivý ovšem jen pro samotné fanatiky (např. sebevražedné sekty). To je ovšem naprosto mizivé procento, ve většině případů několik fanatiků dokáže paralyzovat tisíce lidí. V nejhorším případě dokáže několik fanatiků ty tisíce lidí přesvědčit o tom, že jsou normální. A to už je potom totální pr*ser.

K. Pořická 29.8.2010 22:13

Já někdy pochybuji o zdravém selském rozumu našich mladých

Kdo a za čí peníze jim vymývá mozek a jak to,že jim už škola nedala dostatečné základy z fysiky,chemie,biologie a matematiky,aby sami odhalili,že z nich dělají blbce papouškující do nekonečna různé polopravdy i vyložené nesmysly,někým cíleně a podvodně natřené na zeleno. Jestli to není taky tím,že na pajdáky chodili ponejvíce ti,co se na nic jiného už nehodili.Ale křičet před Strakovkou budou umět, odkojenci marx-leninismu, docela hlasitě.Chápu,že nemůže být kadý "lumen",ale když mi vnučka ukazuje na vysvědčení jen jedničky a dvoujky a v kontrastu s tím mi nevysvětlí Pythagorovu větu,rovnice jí dělají potíže a vysvětlit mi cestu na nádraží jakýmkoliv cizím jazykem ve třinácti letech nedokáže,je něco ve výchově špatně.Tragedií je,že si rodiče myslí,jak to holce jde samo (..."koukni přeci na to vysvědčení ,tak co bychom ji nedovolili..." ) .  Chci říci,že připouštíme výchovu manipulovatelných nedovzdělanců ( a bohužel i s vysokoškolskými rádoby tituly ), kteří nám pak vychovávají dalšígeneraci nedovzdělanců....

V. Kusý 30.8.2010 7:45

Re: Já někdy pochybuji o zdravém selském rozumu našich mladých

Zcela přesně vyjádřeno, máte paní Pořická můj naprostý souhlas! Celá tato situace graduje nechutí dále se vzdělávat a stále se učit.Titul sám je zárukou vzdělání, bez ohledu na jeho skutečnou úroveň.

V. Kusý 29.8.2010 21:30

Zeleným budu věřit, až uvidím, že jezdí na kolech,

svítí petrolejkami, a v obýváku chovají slepice a kozy.Ze své zkušenosti mohu říci jedno, to co se kolem dálnice ve Středohoří děje, je zločin! Já sám jsem mnoho let tude jezdil s kamionem na Cínovec, a musím říci, že jsem ty lidi, bydlící okolo silnice litoval.Kopce a zatáčky, zcela nevhodné pro provoz dnešních kamionů, byť vybavených moderní technikou, v zimních měsícíc i v létě přiravují řidičům krušné chvilky.Argumentace samozvaných melounů, zvenku zelených a uvnitř rudých, kterou brání dostavbě dálnice v nejkritičtějším úseku, stála životy mnoha lidí.Pokud pan Patrik klidně řekne, že odhady odborníků se liší v počtu mrtvých, pak je odporný cynik, a měl by se s tímto tvrzením postavit tváří v tvář pozůstalým, ať již po pěti, nebo sedmi obětech své snahy dohnat lidstvo ke štěstí. To chtěli udělat už bolševici ocelovým koštětem, zelení to dělají poněkud civilizovaněji, ale efekt je stejný.Kdyby pan Patrik ve svém oboru něco uměl, tak by se tím živil, a snažil by se třeba odborným přístupem (jehož absenci druhým vyčítá) změnit situaci, aniž by škodil.Jinak je jeho snaha jen projevem zamindrákovaného jedince, který se snaží svoji důležitost dokázat hlavně sobě.

D. Krajíček 30.8.2010 9:51

Re: Zeleným budu věřit, až uvidím, že jezdí na kolech,

Výborně napsáno! Děkuji, že jste to vyjádřil i za mne.

J. Kotalík 29.8.2010 21:01

Korupce?

Když už jsme u těch Rakušáků a korupce, který zelený aktivista mi vysvětlí, proč takovéhle "ekologické" organizace tolik protestují proti jádru a jaderným elektrárnám? Ani jeden očividně ani nezná technické specifikace získávání energie z jádra, ale přesto mají plná ústa keců a ruce transparentů. Obyčejní primitivové, co protestují proti něčemu, o čem prakticky nic neví...no a s tímhle "bojovníkem" je to jak je vidno stejné...

S. Krejcar 29.8.2010 21:53

Re: Korupce?

Co se týká ekorakušanské energetiky,zatím mi z nich nikdo nedokázal spočítat jak by se tento stát dokázal vypořádat s energetickou spotřebou jen z vlastních zdrojů a bez dovozů té špatné energie za zahraničí!Teoretičtí ekologičtí energetici totiž nějak pozapomínají,že k životu kromě vlastního žití je třeba z něčeho žít a tedy vyrábět  výrobky denní potřeby.Pokud budeme tedy brát ekologii nikoli jako zpátečnickou ekofici.Zpočítejte si spotřebu energie v takové pekárně nebo mlékárně,zásobující obec o sto nebo tisíci občanech.Technologové výroby dokáží spočítat spotřebu energií v tomto modelu a kolik by bylo třeba solárních panelů a větrníků k pokrytí potřebné energie.Prostě bez jádra a vodní energie se Svět neobejde!Jen by člověk moudrý měl pokračovat v hledání stejně jako se to dělalo od doby bratří Wraitů po Boinga! 

J. Kotalík 29.8.2010 22:40

Re: Korupce?

A to ještě nemluvíme o stabilitě právě takových zdrojů, jako jsou větrníky a elektrárny...ono totiž jaksi technicky nejde pokrýt ani většinovou část spotřeby nestabilními zdroji, protože pak vám zajde slunce...

Pak se to řeší tím, že se naprázdno topí v kotlích uhlí, aby byl případně k dispozici náhradní regulovatelný zdroj...

J. Zděnek 29.8.2010 20:12

Proč zdržuje?

Vždyť je vše tak jednoduché.Kolik hospod a motorestů a benzínek skončilo po otevření nových dálnic na starých komunikacích.Tak si ten kousek,pro ekoteroristu velmi výnosný,brání.A s úspěchem už od roku 1994,třeba mu ještě pár let potečou benefity od ......domyslete si.Tohle je můj názor,nic o tom nevím a vědět nechci,život mám rád,i když jen v Čechách.A studente,nic ve zlém,jestliže nestudujete Karlovu universitu,či jinou ,uznávanou v EU nebo ve světě,máte smůlu.Stejně budete muset složit státnice i v dané zemi,kde budete chtít žít a pracovat.Pro ně jsou totiž téměř  všechny naše VŠ srandaškolama.Všude musíte totiž dokázat,že něco umíte.Třeba už máte pár vynálezů za sebou,nevím,neznám Vás.J.

M. Prokop 29.8.2010 18:54

Hubit co zemské škůdce,

tyhle ekoteroristy a ekovyděrače.

Úředníky ovšem také.

M. Konečný 29.8.2010 22:42

Re: Hubit co zemské škůdce,

Lidé jako Patrik jsou sice případ pro psychiatra, ale nemělo by se jim bránit vyjadřovat svoje názory. Čemu by se mělo bráti a co by měla čestvá vláda změnit jsou zákony, které by zabránily tomu, aby tito lidé, kterých se to netýká, do toho nemohli úředně vstupovat a zdržovat to.

Podle vásledků posledních voleb se zdá, že společnost už ze zeleného komunismu vystřízlivěla, teď jen, aby jí politici vyšli vstříc a vtělili to do těch paragrafů.   

M. Jirsák 29.8.2010 17:57

trasa navrhovaná Děti Země

     Tato zájmová organisace ve svém původním návrhu z konce 90tých let navrhovala trasu dálnice přes Most aFlájskou přehradu do Německa.Prostor mezi Klínovcem a Cínovcem je zcela zaplněn zdroji povrchové pitné vody a jejich ochraných pásem.Taková je úroveň znalostí tohoto spolku a  a bojovníka proti D8. Není se však čemu divit ,je totiž z Brna a tam má dálnic plno.

S. Lazárek 29.8.2010 17:29

bojovník...:-))

Za normálních okolností je tento pán zralý na vyšetření psychiatrem, bohužel zákony této země mu daly zákonem určitý status a on toho pouze, bohužel zcela lapen svou chorobou, využívá.

Zřejmě jen "dítě země" přesně ví, co je dobré a tento pán je toho smutným důkazem.

On tedy rozhodně nepochybuje. Byl by ozdobou každého ústavu, tím jsem si jistý.

I. Hil 29.8.2010 15:21

Zažalovat a zavřít!

Přece musí být možnost, jak takovéto jednání potrestat.....

P. Jirka 29.8.2010 15:52

Re: Zažalovat a zavřít!

Budete se divit, ale taková možnost prostě není... :-(

J. Šejnoha 29.8.2010 13:21

No, alepsoň je upřímný.

Jediný klad mu musíme přiznat. 

Na nic  si nehraje a přiznává , že mu nejde o  spoluobčany ale o jeho právo odvolat se !

Jinak je to ale opravdu  odpornej  týpek.  Prototyp negativního hrdiny.

J. Kliment 29.8.2010 12:42

Jakkoli jsem milovníkem

přírody, možná až příliš, s tímhle pánem a jeho klakou se rozhodně ztotožnit odmítám. Co probůh jemu a jeho partě dává tu jistotu že jen oni znají správná řešení? Ani úplatný úředník nemá moc ignorovat vyjádření odborníků, stejně tak stavařům. Kam vede zaslepené "zelené" šílenství  už víme - solární zvěrstva, větrníky na nevhodných místech, zablokované stavby ... Trochu to připomíná ty tzv. "fandy" Sparty či Baníku - ti se také jezdí po světě porvat - pod záminkou fotbalu ...

J. Kotalík 29.8.2010 12:44

Re: Jakkoli jsem milovníkem

Souhlasím. Dalo by se to celé zmenšit do slov "egocentrický idiot".

T. Šmilauer 29.8.2010 19:03

Re: Jakkoli jsem milovníkem

Nebo zkrátit na " magor".

Teď je mi jasné, co udělám, až budou Děti země někde stát s kasičkou.

P. Balcar 29.8.2010 12:52

Re: FVE

solární zvěrstva jsou dílem loby investorů velkých FVE viz příspěvek níže 29.08.2010 09:52 - pod záminkou eko

J. Šejnoha 29.8.2010 13:25

Re: Jakkoli jsem milovníkem

Máte  pravdu.  Musíme  si ale přiznat, že  my občané si za to  všechno  můžeme  sami. Díve než někoho zvolíme  do parlamentu, tak  bychom ho měli řádně  vyzpovídat, jestli nechystá nějaká legislativní zvěrstva ( zvířata  prominou),  a následně  ho kontrolovat.

Například tento ekologický idiot by  byl dost  bezzubý, kdyby mu idiotské zákony  neumožňovaly legálně provádět jeho  záškodnické akce. 

M. Kopřiva 29.8.2010 12:10

Naprosto nepovedené dítě Země. Matky by měly plakat .

" ....´JÁ´(!)  je budu chtít třeba dřevěné...", "... ´JÁ´(!) mám deset procent...", říká tento amatér ve stavbě silnic. ( Pozn. Možná by mohl poradit v geochemii, kdyby byl ovšem tázán, jinak je ve stavbě silnic na úrovni třeba zubaře, nebo hráče na pikolu ). Dle mého názoru je p. Patrik necivilizovaný HULVÁT, patrně i bez jazykového a etického vzdělání, který v otázce života a smrti mluví v gangsterském argotu "...  sejmulo ho auto...". Tento nebezpečný sabotér má drzost prohlásit, že i profesionální studii ČVUT " shodí za půl hodiny ". Probůůůh, co za patologický děj se odehrává v hlavě tohoto " Einsteina - amatéra " ?

M. Kopřiva 29.8.2010 12:15

Re: Naprosto nepovedené dítě Země. Matky by měly plakat .

P.S. A co za patologický děj se odehrává v hlavách těch, kteří jej berou jen trochu vážně bez podání trestních oznámení ? Kdo jej platí, kolik, jak a čím ?

F. Eliáš 29.8.2010 11:14

Považuji tzv. ochranáře přírody za hlupáky

Vesměs se jedná o méně vzdělané a do určité míry agresívní jedince, jejichž hlavním cílem je škodit ve svém okolí prosazováním dílčích zájmů. Kdyby to mysleli s ochranou přírody vážně, zasadili by se o zrušení rybochovu

P. Balcar 29.8.2010 12:45

Re: Považuji tzv. ochranáře přírody za hlupáky

Rybochov má velice silné loby - srovnatelné se zemědělci nebo myslivci. Pokoušet se zrušit rybochov může jen naprostý snílek a fantasta. Myslel jste svoji radu vážně?

Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Kam dál, Slavie? Manažer Nezmar připouští obavy: Jsme na hraně

Jan Nezmar, manažer fotbalové Slavie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na Dortmund má jednu bizarní vzpomínku. Po letech se jí zasměje, ale tehdy? V březnu 2002 bylo Janu Nezmarovi ouvej....