2. února 2009 11:32 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Aerolinie kvůli počasí ruší spoje

ČSA kvůli nepřízni počaší nelétají do Londýna (na snímku zasněžený Big Ben) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ČSA kvůli nepřízni počaší nelétají do Londýna (na snímku zasněžený Big Ben) | foto: AFP

PRAHA Nepříznivé počasí donutilo letecké společnosti zrušit některé lety z Londýna a Paříže, nelétají ani spoje v opačném směru. Do Prahy nedorazilo z Francie letadlo Air France, na trase Praha - Londýn byly zatím zrušeny tři lety.

Letecký provoz v obou velkoměstech znemožňují sněhové vánice. Například společnost British Airways zrušila let z Prahy na Heathrow se startem v 8:40, zrušen byl i let easyJetu na londýnské letiště Stansted a polední let British Airways na Heathrow.

Silné sněžení zasáhlo v noci jižní Anglii a severní Francii. V Londýně a v Paříži byla postižena především letecká doprava, zpoždění nabíraly i vlaky a na silnicích některých regionů zavládl chaos. Problémy hlásí také Belgie.

Sněžilo i v severní Itálii, kde si počasí o víkendu vyžádalo tři lidské životy; na jihu země se srážky projevují jako přívalový déšť rozvodňující řeky.

Situace, kdy počasí výrazně zasáhne do leteckého provozu, nejsou nijak výjimečné. Počátkem ledna například silný mráz a sněhová nadílka ochromily provoz na letišti v Madridu, na pražském letišti loni v říjnu zkomplikovala život pilotům i cestujícím hustá mlha.

Lidovky.cz