16. května 2010 13:34 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Aerolinka Ryanair zaplatí kvůli sopce 3 miliony eur. Nepostarala se o cestující

Letoun Ryanair - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letoun Ryanair - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

IRSKO Dubnové uzavření evropského letového prostoru má nyní dohru pro irskou aerolinku Ryanair v podobě finanční sankce. Italský úřad pro civilní letectví ENAC jí v sobotu udělil pokutu ve výši tří milionů eur, tedy téměř 77 milionů korun.

ENAC uvedl 178 případů z období mezi 17. až 22. dubnem, kdy Ryanair údajně nedostál svým závazkům a na rozdíl od většiny ostatních aerolinek neposkytl přiměřenou pomoc svým cestujícím.

ENAC konstatovala, že zákazníkům Ryanairu, kteří uvízli v Římě kvůli přerušení provozu, museli pomoci zaměstnanci letiště a členové jiných společností. Vyjádření společnosti není k dispozici.

ČTĚTE VÍCE:

Letecká doprava nad Evropou byla ochromena po erupci Eyjafjallajökull od 15. dubna do 21. dubna, omezení se výrazně dotkla i transatlantických letů.

Zrušeno bylo na 100 tisíc letů, výluka zasáhla 29 procent celosvětové letecké dopravy. Opatření se týkala více než 300 letišť a postiženo bylo deset milionů cestujících fakticky ve všech částech světa.

Od té doby jsou pravidelně kvůli popelu krátkodobě uzavírány vzdušné prostory v zemích po celé Evropě.

ČTK