22. prosince 2009 10:08 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Aerolinky Seagle Air se přesouvají do Česka, na Slovensku létat nesmí

Letadlo Seagle Air - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo Seagle Air - ilustrační foto. | foto: Reprofoto

BRATISLAVA Slovenské aerolinky Seagle Air, kterým slovenské ministerstvo dopravy nedávno odebralo licenci, se chtějí přestěhovat do České republiky. Napsaly to dnes slovenské Hospodárské noviny s odvoláním na nejmenované zdroje. Letecká společnost na podzim pozastavila provoz kvůli nedostatku peněz.

Majitel firmy Ľubomír Hlaváč podle HN prodal sídlo v Trenčíně a změnila se rovněž korespondenční adresa podniku. Společnost kromě toho ještě před příchodem problémů ohlásila expanzi do České republiky.

 V českém obchodním rejstříku je zapsána firma Seagle Air Czechia. Jako její jednatel je podle HN uveden ředitel slovenské Seagle Air Peter Hanák.

Společnost Seagle Air podle HN informace o stěhování nepotvrdila, ředitel Hanák měl vypnutý telefon. Komerční osobní leteckou přepravu však Seagle Air v České republice nemůže poskytovat, pokud se jí nepodaří získat licenci.

Seagle Air se soustředila hlavně na charterovou dopravu pro cestovní kanceláře a využívaly ji i české cestovní kanceláře.

Přerušení provozu aerolinek na podzim cestující nepocítili až tak, jako krach další letecké společnosti SkyEurope, po němž na letištích uvízly stovky lidí. Důvodem finančních problémů Seagle Air bylo údajně neplnění dohody ze strany italského partnera.

Lidovky.cz, ČTK