2. května 2019 5:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Aerolinky WizzAir dráždí své cestující ‚sexy‘ bezpečnostním manuálem

Bezpečnostní manuál letecké společnosti WizzAir. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bezpečnostní manuál letecké společnosti WizzAir. | foto: Reprofoto

BUDAPEŠŤ „Ten, kdo vymyslel pro WizzAir bezpečnostní manuál, by si měl dát studenou sprchu,“ stojí v jednom ze vzkazů na sociální síti Twitter. Uživatelé ve velkém reagují na to, jakým způsobem se nízkonákladový dopravce vypořádal se zpracováním „povinného“ vyobrazení pokynů pro cestující.

Středobodem pozornosti se stala kreslená postava stevardky, která na obrázcích předvádí, jak nafouknout záchrannou vestu nebo jak správně otevřít bezpečnostní východ. Pro mnohé pasažéry je ale znázorněna příliš vyzývavě.

„Jako vážně?“ rozčiluje se uživatelka pod jménem Laura Watkin na svém Twitteru. Vadí jí nahé nohy letušky v manuálu, který je u většiny aerolinek zpracován zpravidla velmi střídmě.

26.dubna 2019 v 07:15, příspěvek archivován: 01.května 2019 v 20:44

Really @wizzair?! Surely the bare legs would result in serious chafing on the emergency slide? #jobsforwomen #everydaysexism #bodycon #stereotype https://t.co/8KOpy5XtCp

Maďarská nízkonákladová společnost, která už deset létá se svými stroji i do Česka, si vybrala stevardku oblečenou do těsných sportovních šatů. A schytala to za údajný sexismus.

„Proč cítí WizzAir potřebu mít výstřih v bezpečnostním průvodci?“ ptá se jiný hlas ze sociálních sítí. Ne všichni jsou ale pohoršení, řada uživatelů si z manuálu dělá spíše legraci.

„Na některých obrázcích to vypadá, že stevardka ani žádné šaty nemá,“ napsal se smajlíkem na Twitter uživatel Steve Biggs.

08.dubna 2019 v 16:34, příspěvek archivován: 01.května 2019 v 20:45

Still on @wizzair.. What's with safety leaflets? The hostess portrayed here is a very sexy one, I'd say TOO SEXY even. A bit of sideboob makes the cut here. https://t.co/eAfPnYpKta

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz