16. září 2014 14:43 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Air France ruší lety z Prahy do Paříže. Piloti stávkují

Letiště Praha s novým anglickým názvem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Praha s novým anglickým názvem. | foto: Lidové noviny

PRAHA/PAŘÍŽ Kvůli stávce pilotů Air France v úterý nepoletí šest z osmi plánovaných letů mezi Prahou, Paříží a Marseille. Ve středu letiště zruší dokonce všechna zmíněná spojení. Piloti stávkují od začátku týdne. Protesty proti přesunu míst do nízkonákladových aerolinek mají pokračovat do pondělí.

Celkem budou v úterý zrušeny dva přílety Air France z Paříže a odlety zpět do francouzské metropole, a dále přílet a odlet mezi Prahou a Marseille.

V úterním rozvrhu tak zůstane jediný pár letů francouzského dopravce mezi Prahou a Paříží. Kromě Air France létají podle letového řádu letiště v daných termínech do Paříže ČSA a easyJet.

PSALI JSME:

Odbory ve francouzské společnosti nesouhlasí s plánem na rozšíření nízkonákladové dceřiné společnosti Transavia. Pod touto značkou chce Air France otevřít nové základny v Evropě a vzít si tak část podílu na trhu nízkonákladových aerolinek a konkurenčních společností z Blízkého východu.

Air France jde cestou německého rivala Lufthansy, který rozšiřuje úspornější služby prostřednictvím nízkonákladové dceřiné firmy Eurowings.

S protesty odborů se potýká i německý dopravce. Zástupci pilotů Vereinigung Cockpit na dnešek rovněž vyhlásili stávku. Měla by ale postihnout jen dálkové lety a leteckého provozu mezi Německem a Českou republikou by se tak dotknout neměla.

Michal Pavec

Autor

Michal Pavecmichal.pavec@lidovky.czČlánky