6. ledna 2012 11:48 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Airbus válcoval Boeing. Po deváté za sebou

Největší dopravní letadlo současnosti Airbus A380 přistálo 2. října poprvé v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Největší dopravní letadlo současnosti Airbus A380 přistálo 2. října poprvé v Praze | foto: ČTK

PAŘÍŽ Evropská společnost Airbus si v loňském roce udržela pozici největšího světového výrobce letadel před americkým konkurentem Boeing. Vyplývá to podle agentury DPA z informací o loňských dodávkách obou podniků.

Boeing oznámil, že loni zvýšil dodávky o tři procenta na 477 letadel. Loňské dodávky Airbusu však podle zdrojů z odvětví přesáhly 530 letounů, což představuje nárůst o více než čtyři procenta.

ČTĚTE TAKÉ:

Airbus podle těchto údajů překonal svého amerického konkurenta v dodávkách již devátým rokem za sebou. Oficiální údaje o svých loňských dodávkách zveřejní Airbus 17. ledna.

Oba výrobci mají za sebou velmi úspěšný rok. Poptávku aerolinek po nových letadlech podpořila řada faktorů, například rostoucí počet cestujících z rozvíjejících se ekonomik či snaha o snižování spotřeby v době vysokých cen pohonných hmot, napsala agentura DPA.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?
NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?

Anonym, nechci aby věděli, děkuji 8) Uvažuji o hypotéce, byt nebo dům. Musím samozřejmě ještě šetřit aby mi ji vůbec dali. Ale radši platit 8tisíc hypotéku než podnájem. Chci se zeptat v kolika letech jste si ji vzali, na co a zda nelitujete. Je mi 26, bezdětná.