29. února 2016 9:40 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ambiciózní motorák od Arrivy poprvé vyrazil na lukrativní benešovskou trasu

Vlak Arriva – ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak Arriva – ilustrační foto | foto: Arriva

PRAHA Na trať mezi Prahou a Benešovem v pondělí poprvé vyjely motorové vlaky společnosti Arriva. Společnost patřící do skupiny Deutsche Bahn se chce zaměřit zejména na lidi z větších sídel na trase, kde nestaví rychlíky, a chce jim nabídnout rychlejší spojení než zastávkové osobní vlaky a o něco nižší ceny.

Spojení provozuje na své komerční riziko bez dotací od Prahy a Středočeského kraje.

Základní jízdné z Prahy do Benešova má podle ceníku Arrivy stát 50 korun, pro studenty nebo lidi, kteří si jízdenku koupí přes internet, nabízí společnost pětikorunovou úsporu. Základní jízdné Českých drah mezi Prahou a Benešovem vyjde na 75 korun.

Na trati má ale řada cestujících časové jízdenky pražské hromadné dopravy, kvůli kterým je úsek z hlavního nádraží do Kolovrat při cestě osobním vlakem bezplatný. Samotná jízdenka z Kolovrat do Benešova podle vyhledávače ČD vyjde o dvě koruny dráž než základní jízdné Arrivy, se kterým není možné pražskou tramvajenku kombinovat.

Celkem Arriva na trase do Benešova provozuje sedm denních párů spojů. Ty přibyly k rychlíkům s hodinovým taktem mimo špičku a půlhodinovým v ranní a odpolední špičce a také osobním vlakům, které jezdí každou půlhodinu a ve špičce po patnácti minutách.

Všechny spoje obslouží dopravce jedním motorovým vlakem.

Kromě spojení do Benešova plánuje dopravce od 5. března spustit spojení Prahy se slovenským Trenčínem přes Olomouc a Uherské Hradiště.

Vlak společnosti Arriva.
Vlak Arriva – ilustrační foto
ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRO SPECIALISTA VÝVOJE

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč