23. ledna 2014 14:10 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pošvářová: Analýzu k D47 jsem neukradla. Šéf dálnic mě chce pošpinit

Miloslava Pošvářová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloslava Pošvářová | foto: MAFRA: Dan Materna

PRAHA Klíčová analýza k dálnici D47, o kterou se vede miliardový spor, stále chybí. Šéf Ředitelství silnic a dálnice (ŘSD) Pavel Kočica obvinil na hodinu propuštěnou šéfku kvality Miloslavu Pošvářovou z krádeže dokumentů. "Na to tvrzení musí mít důkaz. Zpráva je na ŘSD," brání se v rozhovoru pro server Lidovky.cz Pošvářová.

Lidovky.cz: Šéf ŘSD Kočica tvrdí, že jste klíčovou analýzu k dálnici D47 ukradla. Je to pravda?
Na to tvrzení musí mít důkaz. Zpráva je na ŘSD. To je pomalu na žalobu za poškození dobrého jména. Ale chápu, že pan Kočica má problém a chce mě pošpinit. Je mi ho líto. Tohle je chování člověka, který si neví rady.

Lidovky.cz: Jak to, že se tedy analýza ke Kočicovi nedostala?
To je jeho problém. Oni mě vyhodili na hodinu a vůbec se nezeptali, kde to je. Neodnesla jsem si vůbec nic. Vyměnili mi i zámky v kanceláři.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz: Nebojíte se auditu, který teď Kočica ve vašem úseku nařídil?
Ne, nebojím se. Soutěžila jsem v souladu se zákonem a mám úplně čisté svědomí. Nařídil ho, aby mě mediálně očernil.

Lidovky.cz: Kandidát na ministra dopravy za hnutí ANO Antonín Prachař zvažuje, že vás jmenuje, po případném převzetí ministerstva, zpět do funkce. Mluvila jste už s ním?
Nemluvila jsem s ním, ani jsme spolu nebyli v kontaktu.

Lidovky.cz: A kdyby vás jako ministr dopravy požádal, abyste se vrátila do funkce, přijala byste to?
Mám rozdělanou práci, kterou jsem nedodělala. Rok a půl jsem zajišťovala důkazy pro D47 a myslím si, že by bylo potřeba v tom pokračovat, protože nikdo jiný to nedělal. Teď zrušili vrty, které byly vysoutěžené a měly se dělat za čtrnáct dní. Nepodepsali smlouvu. Výběrové řízení na připravené znalecké posudky odmítli vypsat. Oni stát v soudním sporu prostě paralyzují a tohle je důkaz, že to chtěli dělat.

jzlJakub Zelenka

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.