13. ledna 2016 14:25 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Angličtí železničáři vydali kuriózní omluvu: Naše vlaky zpozdilo slunce

Vlak britské společnosti Southeastern. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak britské společnosti Southeastern. | foto: Wikipedia

LONDÝN Rozpaky u cestujících v málo slunné Anglii vyvolalo vysvětlení železniční společnosti Southeastern, že její vlaky měly zpoždění kvůli oslňujícím slunečním paprskům. Cestující, zvyklí na zpoždění kvůli spadanému listí, sněhu či lijáku, reagovali ale spíše s humorem.

„Prosíme vás o prominutí, naše vlaky mají zpoždění kvůli rannímu oslňujícímu slunci,“ vzkázala v úterý svým klientům anglická společnost Southeastern.

Zpožděné vlaky kvůli slunci! Obdivuji vaši kreativitu,“ napsala na twitteru vzkaz dopravci cestující jménem Zuzanna Sojkaová.

„A jak to dělají v zemích, kde je slunce stále?“ žertovala podle agentury AFP Julie Clarkeová. Podle dalšího cestujícího Paula Maylona jde o tu „nejsměšnější výmluvu, jakou si lze představit“.

Oslnění způsobuje, že někteří strojvedoucí nevidí ve zpětném zrcátku před odjezdem z nádraží celou vlakovou soupravu, vysvětlil později mluvčí společnosti. Podle pravidel museli strojvedoucí v takovém případě vždy vystoupit a ověřit, že už nikdo nenastupuje ani nevystupuje.

Vzhled vlaků zepředu připomíná hlavu vosy. Tento design si vyžádal britský...
Thameslink bude v běžném provozu zastavovat na stanicích v Londýně každé dvě až...
ČTK