1. října 2009 17:04 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Asiana obnovuje souboj se Student Agency, do Brna jezdí za 50 korun

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: ČTK

PRAHA Souboj dvou největších českých prodejců letenek opět po více než roce přechází do cenové bitvy na silnicích. Autobusový dopravce Asiana se vrací na linku Praha-Brno. Jezdit hodlá dvakrát denně, cena jízdenek bude začínat na 50 korunách.

Podle serveru idnes.cz, který s informací přišel jako první, bude Asiana za stejnou cenu prodávat i část lístků mezi Prahou a Karlovými Vary a Jihlavou.

Mezi majiteli obou společností panuje již po několik let napětí. Radim Jančura ze Student Agency se s Alexejem Litvininem z Asiany neshodnul v tom, kdo je největším českým prodejcem letenek. Spor se poté přesunul na silnice. Před rokem z cenové války ustoupila Asiana, která se z linky do Brna v červnu stáhla.

"Otevřeli jsme v Brně novou pobočku a máme tak kde prodávat lístky," vysvětlil pro idnes.cz návrat na linku majitel Asiany Alexej Litvin. "Zatím začne jezdit mezi oběma městy dvakrát denně, večerní spoj bude zajíždět i do Jihlavy."

Podle Litvinina je důvodem návratu je i nedostatečná vytíženost jeho autobusů, které kromě linky do Karlových Varů nabízel k pronájmu.

Lidovky.cz