Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Veleba 13.9.2019 9:43

Ve jménu dobra profízlovat celou zemi kamerami a udělat z lidí nesvéprávné hlupce, za které velký bratr bude dělat všechno. Ač sám z branže IT, z takovýchto nápadů mě běhá mráz po zádech, protože otázka nezní zda bude takový systém zneužit státní mocí, ale kdy. Jak píše kolega diskutér níže, jistě jsou vhodnější způsoby řešení.

F. Kroupa 13.9.2019 7:57

Základní otázka je, jak by se příslušná informace dostala spolehlivě ke všem relevantním řidičům. To bych viděl jako větší problém než je samotná detekce jízdy v protisměru.

J. Nový 13.9.2019 6:19

Detekce na dálnici by byla sice fajn, ale daleko lepší by byl systém, který by zabránil autům vůbec na dálnici v protisměru vjet a je jedno, jestli elektronická nebo mechanická. Buď zkusit něco vymýšlet sami nebo se podívat po světě a nevymýšlet vymyšlené. Dálnice jsou jistě v mnoha desítkách zemí na celém světě a zkusit zjistit, zda se i tam objevuje podobný nešvar.

Možná vy stačilo oddělit svodidly větší kus obou pruhů, před rozbočením na vjezd na dálnici a sjezd z ní, protože i ten starý strejda z Dolní Lhoty ví, že se jezdí vpravo a pak už mu svodidla nedovolí jet na druhou stranu, i když mu bude jeho babička tvrdit, že mají jet doleva a ne doprava

J. Novák 13.9.2019 9:02

Možná máte pravdu, ale jak by vámi navrhované řešení zabránil řidičům-idoušům docela obyčejně to při jizdě na dálnici obráti do protisměru a jet zpět? A není to tak dlouho, co jsem zprávičku o takové události v médiích zaznamenal. A ještě snad poznámku: Řidiči-idoušovi nezabrání ve vjetí na dálnici v protisměru sebelepší zábrana a značení. Ono je to o tom, že čím dál tím více lidí dostává ŘP, ač jejich IQ je někde v rozmezí houpacích kačerů a pokojové teploty. Jinak totiž není možné, aby tolik lidí vjíždělo na dálnice v protisměru. Zrovna tak jinak není možné, aby tolik řidičů vjíždělo na železniční přejezdy, když blikají červená světla.


Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...