9. prosince 2016 11:10 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Autobusy a vlaky mířící do Prahy změní trasy. Některé zastávky dostanou nová jména

Příměstská jednotka City Elefant. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příměstská jednotka City Elefant. | foto: České dráhy

PRAHA V rámci Pražské integrované dopravy dopravy (PID) změní od neděle 11. prosince 2016 některé spoje trasy, zkrátí se intervaly nebo změní názvy některých zastávek. Změny připravila organizace Ropid, která dopravu v Praze a okolí plánuje. Dotknou se vlaků a autobusů.

Kompletní přehled změn je na internetových stránkách organizace Ropid. Na cestující čekají v rámci příměstských vlaků označených písmenem S.

Zkráceny budou intervaly například na linkách S3, S32 nebo S4. V případě prvých dvou se o víkendech v úseku Praha - Všetaty zkrátí na 60 minut, u linky S4 bude v pracovní dny dopoledne a o víkendech zkrácen z 60 minut na půl hodiny. Vlak S65 bude nově jezdit až na pražské hlavní nádraží.

Na lince S9 přibude nový pár vlaků mezi Prahou a Říčany, a to na začátku odpolední špičky, a budou prodlouženy trasy vybraných vlaků jedoucích v úseku Praha - Říčany až do Strančic a v úseku Praha - Strančice do Benešova.

V rámci městské autobusové dopravy budou na lince 113 vybrané spoje celotýdenně prodlouženy o úsek Písnice - Cholupice - Točná. Linka 173 bude v souvislosti s prodloužením autobusu 113 zrušena a částečně nahrazena posílením linky 341. Posílen bude provoz ve špičce všedních dnů na lince 251, stejně jako na lince 261.

Na příměstských autobusových linkách bude například nově zaveden víkendový provozu linky 391 v úseku Nádraží Klánovice - Dobročovice. Zrušena bude linka číslo 442 a nahradí ji posílená linka 341. Změněnu trasu bude mít linka 469. Celkem desítka zastávek na příměstských spojích bude mít změněn název.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!