Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 5 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
6. listopadu 2015 5:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Slavné autobusy Student Agency skončí. Jančura je přejmenuje na RegioJet

Typicky žlutý autobus společnosti Student Agency. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Typicky žlutý autobus společnosti Student Agency. | foto: Student Agency

BRNO Podnikatel Radim Jančura připravil zásadní změnu v marketingové strategii. Jeho žluté autobusy, které vypravuje od roku 2004, už nebudou jezdit pod známou značkou Student Agency. Podle zjištění serveru Lidovky.cz firma všechny sjednotí jménem RegioJet.

Na autobusech se tak nově objeví stejný název, s nímž Radim Jančura rozjel podnikání v železničním byznysu. Nyní jeho lidé připravují grafický návrh loga. Nového označení by se autobusy na jednotlivých linkách mohly dočkat v průběhu jara.

Konkrétní datum ale vedení firmy nestanovilo, změna bude postupná. První autobusy označené jako RegioJet už jezdí necelý rok na slovenské vnitrostátní lince z Banské Bystrice do Bratislavy. Následovat budou české a mezinárodní linky.

„Příběh mojí firmy Student Agency, který je známý v Česku, lidé za hranicemi neznají. Je to nepraktický název pro dopravní firmu. Proto připravujeme změnu, aby vznikla jedna dopravní značka RegioJet,“ vysvětlil pro Lidovky.cz Radim Jančura.

Název Student Agency vychází z toho, že jako podnikatel začínal v 90. letech minulého století s prodejem studentských pobytů v zahraničí a také letenek. Od roku 2004 provozuje Student Agency také autobusové linky, které od té doby nesou jméno celé skupiny.

To se nyní změní. „Pro cizince je nepochopitelné, proč mají cestovat s nějakou studentskou agenturou. Typicky žlutá barva ale na autobusech zůstane,“ ujistil brněnský podnikatel.

Autobusy s novým označením RegioJet už jezdí na slovenské vnitrostátní lince.

S novým označením pro autobusy začal dopravce na Slovensku, kde od února vozí cestující na lince Banská Bystrica – Nitra – Bratislava. Autobusy jezdí jako RegioJet, nikoliv Student Agency. Stejné to bude i na připravované trase mezi Bratislavou a Vídní. To bude mimochodem první zahraniční linka Student Agency, která nezasahuje na české území.

Autobusy jezdící na Slovensku budou mít podle současného plánu logo RegioJet.sk. České linky budou mít koncovku .cz a mezinárodní .com.

NOVÁ LINKA BRATISLAVA - VÍDEŇ

  • Druhou autobusovou linkou pod značkou RegioJet bude trasa mezi Bratislavou a Vídní.
  • Jde o první mezinárodní autobusovou linka v rámci skupiny Student Agency, které nezasahuje na české území.
  • Společnost Student ji spustí 18. listopadu. Ve Vídni bude mít zastávky na letišti Wien Schwechat a autobusovém terminálu Vídeň – Stadion s přestupem na metro linky U2.
  • Dopravce nasadí na zhruba hodinovou trasu akční cenu 1 euro. Postupně chce zdražit na 4 eura.

„Rebranding takto zavedené značky s sebou samozřejmě vždycky nese určité riziko. Na druhou stranu jde zjevně o pečlivě připravený tah, takže pokud firma zvládne komunikaci, nebude to pro ni znamenat žádné významnější ztráty,“ komentuje marketingový tah Pavel Zábrodský z PR agentury Omnimedia.

Autobusová flotila firmy čítá zhruba 180 vozů, jezdí s nimi na několika desítkách linek. Skupina Student Agency Radima Jančury sestává z několika firem, které loni dosáhly obratu 7,5 miliardy korun, což byl oproti předešlému roku nárůst okolo deseti procent.

Student Agency provozuje pod značkou Tick Tack Taxi pražskou taxislužbu, dlouhodobě se věnuje prodeji letenek, pracovních pobytů pro studenty a od roku 2004 se výrazně zaměřuje na dopravu. Tehdy začala provozovat autobusové linky s vozy v typické žluté barvě.

Před čtyřmi lety se pod značkou RegioJet pustila i do železničního podnikání na trase mezi Prahou a Ostravou. V současné době jezdí firma se svými vlaky i do Košic a také na dvou slovenských vnitrostátních linkách.

Michal Pavec

Autor

Michal Pavecmichal.pavec@lidovky.czČlánky
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.