Pátek 4. prosince 2020svátek má Barbora 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Berenika Kohoutová a Veronika Arichteva mají v rámci kampaně nové sledující na Instagramu

Herečka Veronika Arichteva v rámci kampaně Linka pomoci řidičům. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herečka Veronika Arichteva v rámci kampaně Linka pomoci řidičům. | foto: Policie ČR a Česká kancelář pojistitelůLidovky.cz

PRAHA Instagramový profil Policie České republiky má již více než 179 tisíc sledujících, žádný osobní profil však nesleduje, jen účty jiných policejních sdružení. V těchto dnech však začala sledovat několik známých osobností, mimo jiné i Bereniku Kohoutovou a Veroniku Arichtevu. Je to z důvodu nové kampaně v rámci prevence dopravních nehod.

Známé osobnosti českého showbyznysu obdržely speciální balíček, se kterým se pochlubily na svých sociálních sítích. Jde o balíček určený pro přežití v podmínkách silničního provozu a vznikl právě ve spolupráci s Policií České republiky a s Českou kanceláří pojistitelů. Obsahuje kartu řidiče s pokyny, jak postupovat v případě nehody, reflexní vestu a výstražný trojúhelník. Jde o 3 nezbytné věci, díky kterým omezíte riziko vzniku sekundárních nehod, která by vás nebo ostatní účastníky dopravní nehody mohla stát život.

„Když dostane balíček od policie, většinou to nevěští nic dobrého. V tomto případě to ale bylo příjemné překvapení. Dostala jsem nový kousek do šatníku, a to dost výrazný. Jde o reflexní vestu, která patří do základní výbavy každého řidiče. A s vestou i jednoduchý a přehledný návod, jak postupovat v případě nehody. Moc za to děkuji!“ řekla Berenika Kohoutová.

Herečka Veronika Arichteva v rámci kampaně Linka pomoci řidičům.
Herečka Veronika Arichteva v rámci kampaně Linka pomoci řidičům.

„Zdravím vás v oranžové, nikomu neslušící ale velikostně sympatické, reflexní vestě. Mám tu takový malý edukativní příspěvek o bezpečnosti na silnici, abyste věděli, co dělat při nehodě nebo poruše“, oslovila Veronika Arichteva svoje fanoušky na sociálních sítích a sdílela s nimi Kartu řidiče a 4 kroky, jak zabránit sekundárním nehodám. „Jsem moc ráda, že můžu být součástí této kampaně, děkuju za tenhle balíček a za připomenutí“, dodala Veronika.

Jedná se o druhou vlnu kampaně s názvem „Vědět znamená přežít“, která navazuje první část úspěšné komunikace. Tu představila Česká kancelář pojistitelů spolu se svými partnery v květnu loňského roku. Teď po roce a půl přichází její pokračování, které má za cíl ještě více zvýšit povědomí o zbytečných nehodách, informovat o lince pomoci řidičům 1224 a cílit také na mladé řidiče prostřednictvím známých osobností ze světa umění, kultury a cestování, které mladí lidé sledují na sociálních sítích. Do kampaně se kromě Veroniky Arichtevy a Bereniky Kohoutové zapojili také další známe tváře mezi které patří například moderátor pořadu Garáž Jakub Rejlek, cestovatel a fotograf Hynek Hampl nebo DJ Lucky.

„Mnoho řidičů stále neví, jak správně postupovat při nehodě a poruše auta. A to často vede k fatálním následkům. Mezi nimi je i mnoho mladých řidičů, které bychom chtěli oslovit právě prostřednictvím známých osobností a jejich sociálních sítích,“ řekl Jan Matoušek, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů.

Součástí kampaně bude také hromadná distribuce tzv. Karty řidiče, kterou dostane bezmála 2 miliony domácností přímo do schránek.

Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...