19. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Beton na dálnici D2 nahradí asfalt, uzavírky se plánují na konec léta

Zvlnění dálnice, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvlnění dálnice, ilustrační foto | foto: ČTK

BRNO Ředitelství silnic a dálnic vypsalo předběžné oznámení o zakázkách na opravy dvou úseků dálnice D2, jednoho v každém směru, dohromady za 175 milionů korun. Zhruba dvouměsíční opravy chce začít v červenci nebo v srpnu, v závislosti na průběhu výběrového řízení.

Opravy se týkají úseku u Břeclavi mezi 43. a 49. kilometrem ve směru na Brno a mezi 25. a 29. kilometrem okolo Hustopečí směrem do Bratislavy. Úsek u Břeclavi má momentálně betonový povrch, okolo Hustopečí je jak betonový, tak asfaltový.

Betonovou vrstvu silničáři nyní vybourají a všude ji nahradí asfaltem, který je levnější. Součástí stavby jsou i opravy mostních uzávěrů.

ČTĚTE TAKÉ:

Zhruba dva měsíce trvající uzavírky svedou dopravu do jednoho pásu systémem dva pruhy v jednom směru a jeden pruh v opačném směru.

Další dva plánované úseky na letošní rok jsou 16. až 19. kilometr do Bratislavy a 50. 55. kilometr směrem do Brna. ŘSD nechce opravovat všechny úseky současně, harmonogram prací a uzavírek však závisí na průběhu výběrových řízení na jednotlivé úseky.

Lidovky.cz, ČTK