3. října 2011 16:19, aktualizováno  16:48 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Bitva o Paříž končí, ČSA se dohodly s Air France

Letadlo ČSA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo ČSA. | foto: Lidové noviny

PRAHA České aerolinie obnoví spolupráci s francouzskou společností Air France na letech mezi Prahou a Paříží. Stane se tak zhruba půl roku poté, co obě společnosti předešlou spolupráci ukončily. Informaci potvrdil Lidovým novinám zdroj z Paříže.

ČSA a Air France začnou společně vypravovat celkem šest letů denně. V praxi to znamená, že obě společnosti budou již v tomto týdnu prodávat letenky na stejné lety.

Tři lety pak budou zajišťovány letadly ČSA a další tři společností Air France – KLM. "Spoluprace bude probíhat na stejné bázi jako v předchozím období," řekl Lidovým novinám šéf českého zastoupení Air France – KLM František Šilink.

Vyjednávání se vyplatilo

Podle informací Lidových novin byly neuspokojivé obchodní podmínky jedním z důvodů, proč aerolinky předchozí spolupráci na jaře vypověděly. ČSA se tak vyplatilo vyjednávat o nové spolupráci. "Mohu potvrdit, že v průběhu léta probíhala celá série velmi korektních jednání se zástupci společnosti AirFrance a že jejich výsledkem je narovnání vzájemných obchodních vztahů," řekla mluvčí ČSA Hana Hejsková.

Podle ní se obě stran dohodly na dlouhodobé spolupráci, v rezervačních systémech obou společností tak už tento týden budou k dispozici nejenom lety pro zimní sezonu.

Zkrátka nepřijde ani Slovensko

Co se Paříže týká, upřednostní ČSA tuto destinaci i u svých letů z Bratislavy, i když kvůli možnostem letounu Boeing, který z Bratislavy létá, bude muset přidané frekvence ubrat jinde, zejména na letních destinacích jako např. Barcelona nebo Řím. ČSA přidají týdně tři lety týdně z Bratislavy do Paříže, a také do Amsterdamu.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.