3. října 2011 16:19, aktualizováno  16:48 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Bitva o Paříž končí, ČSA se dohodly s Air France

Letadlo ČSA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo ČSA. | foto: Lidové noviny

PRAHA České aerolinie obnoví spolupráci s francouzskou společností Air France na letech mezi Prahou a Paříží. Stane se tak zhruba půl roku poté, co obě společnosti předešlou spolupráci ukončily. Informaci potvrdil Lidovým novinám zdroj z Paříže.

ČSA a Air France začnou společně vypravovat celkem šest letů denně. V praxi to znamená, že obě společnosti budou již v tomto týdnu prodávat letenky na stejné lety.

Tři lety pak budou zajišťovány letadly ČSA a další tři společností Air France – KLM. "Spoluprace bude probíhat na stejné bázi jako v předchozím období," řekl Lidovým novinám šéf českého zastoupení Air France – KLM František Šilink.

Vyjednávání se vyplatilo

Podle informací Lidových novin byly neuspokojivé obchodní podmínky jedním z důvodů, proč aerolinky předchozí spolupráci na jaře vypověděly. ČSA se tak vyplatilo vyjednávat o nové spolupráci. "Mohu potvrdit, že v průběhu léta probíhala celá série velmi korektních jednání se zástupci společnosti AirFrance a že jejich výsledkem je narovnání vzájemných obchodních vztahů," řekla mluvčí ČSA Hana Hejsková.

Podle ní se obě stran dohodly na dlouhodobé spolupráci, v rezervačních systémech obou společností tak už tento týden budou k dispozici nejenom lety pro zimní sezonu.

Zkrátka nepřijde ani Slovensko

Co se Paříže týká, upřednostní ČSA tuto destinaci i u svých letů z Bratislavy, i když kvůli možnostem letounu Boeing, který z Bratislavy létá, bude muset přidané frekvence ubrat jinde, zejména na letních destinacích jako např. Barcelona nebo Řím. ČSA přidají týdně tři lety týdně z Bratislavy do Paříže, a také do Amsterdamu.

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.