24. května 2010 9:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

British Airways vstoupily do stávky, večerní let do Londýna je zrušen

Letadlo společnosti British Airways | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo společnosti British Airways | foto: Reprofoto

LONDÝN Palubní personál britské letecké společnosti British Airways dnes zahájil pětidenní stávku. Firma však doufá, že velkou část letů navzdory protestu uskuteční. Informovala o tom agentura DPA.

Představitelé podniku a odboráři ještě o víkendu jednali o odvrácení stávky, nepodařilo se jim však dosáhnout dohody.

Podle mluvčí pražského letiště Michaely Lagronové dnes bude zrušen jeden ze čtyř letů British Airways, a to let v 18:35 z Londýna do Prahy.

Stávka je důsledkem sporů ohledně mezd a pracovních podmínek. Další pětidenní stávky by se měly konat od 30. května a od 5. června. Palubní personál British Airways již stávkoval sedm dní v březnu, což firmu stálo 45 milionů liber (1,3 miliardy Kč).

Společnost British Airways v pátek oznámila, že za uplynulý finanční rok, jenž skončil v březnu, vykázala rekordní ztrátu 531 milionů liber (téměř 16 miliard korun) kvůli nepříznivému počasí a negativním důsledkům stávek. Ztráta stoupla ze 401 milionů liber v předchozím finančním roce.

Lidovky.cz, ČTK