16. června 2009 19:06 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

British Airways žádá zaměstnance, aby pracovali zadarmo

Letadlo společnosti British Airways | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo společnosti British Airways | foto: Reprofoto

LONDÝN Britská letecká společnost British Airways žádá své zaměstnance, aby pracovali týden až měsíc bez nároku na mzdu, a pomohli tak podniku přežít v obtížných ekonomických podmínkách. Informoval o tom dnes internetový server BBC.

Firma výzvu rozeslala elektronickou poštou více než 30.000 zaměstnanců v Británii. Generální ředitel podniku Willie Walsh se již dříve rozhodl pracovat v červenci zadarmo, a vzdát se tak měsíční mzdy 61.000 liber (téměř dva miliony Kč).

Společnost neposkytla přesnější odhad úspory, které by chtěla díky této výzvě dosáhnout. "Co možná nejvíce, ale nemáme číslo," uvedl mluvčí. K podobným výzvám podle firmy s úspěchem přistoupily také některé další aerolinky, například Cathay Pacific.

Společnost British Airways vykázala za loňský finanční rok rekordní provozní ztrátu 220 milionů liber (téměř sedm miliard Kč) ve srovnání se ziskem 875 milionů liber v předchozím roce. Firma několik posledních týdnů jedná s odbory o způsobech, jak snížit náklady.

ČTK, Lidovky.cz