Středa 21. října 2020svátek má Brigita 14 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Brněnský dopravní podnik nabízí k adopci sedadla v tramvaji, minimální nabídka je 500 korun

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: MSV

BRNO Vlastní sedadlo ve výroční zlaté tramvaji si mohou koupit zájemci v dražbě, kterou v pátek spustil brněnský dopravní podnik. Podrobnosti v pátek představili zástupci Dopravního podniku města Brna na tiskové konferenci.

Dražba sedaček začala právě v pátek na stránkách www.projekt150.cz, protože právě před 149 lety poprvé v Brně vyjela koňská tramvaj, tedy první veřejná doprava ve městě. Jde také o první akci ke 150. výročí v příštím roce. 

„Brno bylo první město v České republice, které veřejnou dopravu zavedlo. Rádi bychom výroční rok naplnili zajímavými akcemi,“ uvedl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Lidé mohou dražit 54 sedaček ve výroční zlaté tramvaji, kterou dopravní podnik nechal vyzdobit už na konci minulého roku. Od té doby bílá tramvaj typu KT8 se zlatým pruhem a vnitřním polepem napodobujícím dřevo jezdí ulicemi města.

„Minimální nabídka je 500 korun za sedadlo, získá jej ten, kdo nabídne nejvíc. Následně u jednotlivých sedadel nainstalujeme cedulky se jmény patronů nebo s jejich vzkazem budoucím cestujícím,“ řekl Havránek.

Výtěžek z dražby použije dopravní podnik k výrobě takzvaného označníku, tedy značky, která dříve jednotlivé zastávky označovala. Ten by měl stát na Moravském náměstí, odkud první tramvaj v Brně vyjela. „Pokud by se potřebná částka nevybrala, jsme připraveni rozdíl doplatit,“ uvedl ředitel dopravního podniku.

Internetové stránky spuštěné k projektu 150 let hromadné dopravy v Brně nebudou sloužit pouze k dražbě, ale lidé na nich najdou všechny informace o samotného výročí i akcích, které budou oslavy doprovázet.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....