22. srpna 2014 16:51 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Brno nakoupí 30 trolejbusů od Škody Electric. Vyjdou ho na 400 milionů

Škoda Electric dodá flotilu nových trolejbusů do moravské metropole Brna.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Electric dodá flotilu nových trolejbusů do moravské metropole Brna.... | foto: ŠKODA TRANSPORTATION a.s.

BRNO/PLZEŇ Plzeňská Škoda Electric získala zakázku za 395 milionů korun. Do Brna dodá třicet nízkopodlažních kloubových trolejbusů. Do největšího moravského města by měly podle dohody dorazit v první polovině příštího roku.

Brno si pořídí třicet nových trolejbusů. Za 395 milionů korun mu je dodá plzeňská Škoda Electric.

Jde o kloubové nízkopodlažní trolejbusy. Dodávka vozidel typu Škoda 31 Tr se podle uzavřené dohody uskuteční v první polovině příštího roku.

"Do Brna jsme naposledy dodávali trolejbusy v letech 2007 až 2009, tehdy se jednalo také o nízkopodlažní kloubové trolejbusy. Odlišný byl ovšem typ vozidel, šlo o vozy Škoda 25 Tr," uvedl ředitel trolejbusové divize Škody Karel Majer.

ČTĚTE TAKÉ:

Brněnský dopravní podnik je s vozovým parkem více než 140 vozidel největším provozovatelem trolejbusů v Česku.

Trolebusy ze Škody míří také do zahraničí. Letos jich plzeňský výrobce dodá 25 do lotyšské Rigy. Bratislava si nedávno objednala dalších 40 vozidel a celkem tam bude jezdit 120 nových vozů.

Letos navíc Škoda Electric uzavřela kontrakt na kompletní montáž a dodávku elektrických výzbrojí pro 49 trolejbusů do italské Boloni a na šest dvanáctimetrových nízkopodlažních vozidel pro španělské turistické letovisko Castellon.

Škoda Electric letos vyrobí přes 300 trolejbusů, trojnásobek oproti loňsku. Plzeňský výrobce trolejbusů, trakčních motorů a pohonů se 770 lidmi, loni utržil 3,4 miliardy korun, meziročně o 100 milionů korun více. Čistý zisk činil 483 milionů korun.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz