14. května 2013 16:20, aktualizováno  16:55 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Brusel pošle tři miliardy na modernizaci železnice z Prahy do Německa

Železniční most (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Železniční most (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

BRUSEL Evropská komise schválila investici 120 milionů eur (3,1 miliardy korun) z regionálních fondů Evropské unie na podporu modernizace železnice v České republice. Projekt je jednou z prioritních tras pro vytvoření transevropské železniční sítě a součástí přímého spojení Prahy s Německem.

Hlavním cílem projektu je modernizace železniční tratě o délce 21,66 kilometrů mezi městy Zbiroh a Rokycany ve východní části Plzeňského kraje. Díky tomu by železniční infrastruktura na tomto úseku měla být v souladu se standardy EU i mezinárodními standardy.

Evropský komisař pro regionální politiku Johannes Hahn v prohlášení dodal, že modernizace železniční sítě bude mít výhodu pro cestující z hlediska bezpečnosti přepravy i snížení doby přepravy.

ČTĚTE TAKÉ:

"Pro obyvatele České republiky by mělo být snazší cestování do jiných členských států a jako jedno z prioritních dopravních spojení EU tato investice také přispěje k hladkému fungování vnitřního trhu unie. To zase učiní Českou republiku atraktivnější pro investory a podnikání," dodal.

České republice bylo přiděleno v letech 2007 - 2013 z finančních prostředků na kohezní politiku zhruba 26,7 miliardy eur (691,3 miliardy korun).

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz