25. srpna 2009 12:57 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Byla tak tlustá, že jí jedna letenka nestačila. Teď aerolinky žaluje

Jistá Italka žaluje nízkonákladové aerolinie EasyJet kvůli tomu, že jí zaměstnanec společnosti řekl, že je příliš tlustá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jistá Italka žaluje nízkonákladové aerolinie EasyJet kvůli tomu, že jí zaměstnanec společnosti řekl, že je příliš tlustá | foto: Shutterstock

ŘÍM Jistá Italka žaluje nízkonákladové aerolinie EasyJet kvůli tomu, že jí zaměstnanec společnosti řekl, že je příliš tlustá, a bude si proto muset koupit dvě letenky. Napsal to dnes britský deník Daily Telegraph.

Pětapadesátiletá Anna Delluciová, která váží téměř 100 kilogramů, chtěla cestovat z italského Bari do Říma. Na letišti ji však zaměstnanec firmy EasyJet k překvapení jejímu i ostatních pasažérů vyzval, aby si stoupla na váhu, což odmítla.

"Je mi líto, ale jste příliš tlustá, a jestli s námi chcete letět, musíte si koupit dva lístky," řekl jí prý pracovník na přepážce. Delluciová to odmítla a do letadla nenastoupila. Nyní leteckou společnost žaluje za ponížení, které jí údajně způsobila.

Když se představitelé firmy EasyJet o incidentu dozvěděli, italské cestující se omluvili. Mluvčí společnosti Thomas Meister uvedl, že firma nemá žádná zvláštní pravidla pro lidi s nadváhou. "Byla to neodpustitelná chyba," řekl. "Prošetříme to, abychom zjistili, co se stalo." Podle Meistera má společnost nařízení jen o minimálním prostoru mezi sedadly a od cestujících prý očekává, že si koupí dvě letenky pokud vědí, že by nemohli sedět pohodlně. "Nikdy se ale neptáme na váhu pasažérů a už vůbec nechceme, aby se vážili před ostatními cestujícími," dodal mluvčí.

ČTK, Lidovky.cz

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.