19. dubna 2012 9:55 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

ČD Cargo chce jezdit v Maďarsku a Rakousku

lokomotiva v barvách ČD Cargo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy lokomotiva v barvách ČD Cargo | foto: ČD Cargo

PRAHA Nákladní železniční firma ČD Cargo upnula po Slovensku a Polsku pozornost na jih. Jako samostatný dopravce chce začít působit v Maďarsku a Rakousku, v obou zemích proto požádala o příslušnou licenci

"Je to především reakce na aktivity Rakouských drah, které také rozšiřují svůj záběr v Maďarsku," řekl E15 mluvčí ČD Carga Jakub Ptačinský.

Expanzi na maďarský trh řídí slovenské generální zastoupení firmy, držitelem licence ale bude česká matka. Naopak v Rakousku o licenci žádá cargo prostřednictvím své dceřiné společnosti ve Vídni. "Díky získaným oprávněním odpadne nutnost realizovat obchody přes jiný subjekt, což snižuje cenu pro zákazníka," doplnil Ptačinský.

ČTĚTE TAKÉ:

Do budoucna ČD Cargo plánuje přejmenování svých středoevropských generálních zastoupení tak, aby byla více vidět obchodní značka. Objevit by se tak mohlo například ČD Cargo Slovakia, ČD Cargo Austria a podobně, píše deník E15.

Nejdále se svými plány na středoevropskou expanzi je české cargo v Polsku. Jeho dceřiná společnost Koleje Czeskie tam po dlouhých peripetiích získala loni plnohodnotnou licenci pro vnitrostátní i mezinárodní dopravu.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK