20. června 2012 15:21 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

ČD do roka přidají spoje na tratě Praha-Vídeň a Brno-Budapešť

Vlak (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak (ilustrační foto) | foto: stavbaroku.cz

PRAHA České dráhy v novém jízdním řádu pro rok 2013 přidají jeden mezinárodní spoj mezi Prahou a Vídní a druhý mezi Brnem a Budapeští. U několika dalších mezinárodních vlaků se změní část trasy. Změny začnou platit od letošního 9. prosince.

Změna trasy se týká například mezinárodního rychlíku Carl Maria von Weber, který místo do Vídně nově pojede do Bratislavy. Stejnou cílovou stanici místo Vídně bude mít i spoj z Hamburku Johannes Brahms. Na trati mezi severní Moravou, Polskem a Slovenskem České dráhy prodlouží trasu rychlíku Moravia jedoucího z Budapešti do Ostravy. Nově ponese jméno Varsovia a bude zajíždět i do Varšavy. Do polské metropole se prodlouží i trasa spoje Rastislav, který v letošním jízdním řádu jezdí mezi Břeclaví a Bohumínem.

ČTĚTE TAKÉ:

Vlaky do Bavorska budou nově končit v Mnichově

Další větší změny se podle Českých drah budou týkat spojení České republiky s Bavorskem, kde budou nově všechny vlaky končit v Mnichově. Letos dva páry vlaků místo Mnichova směřují do Norimberku.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Změny v jízdních řádech vycházejí z objednávky ministerstva dopravy a krajů, uvedly České dráhy. Zatím je dojednána podoba provozu většiny mezinárodních spojů. Jízdní řády vnitrostátních rychlíků a regionálních vlaků jsou podle ČD v pokročilé fázi přípravy.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.