8. srpna 2012 15:49 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Cenová válka na železnici. Praha-Ostrava s RegioJetem za 145 korun

Vlak dopravce RegioJet dnes poprvé vyjel na trať | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak dopravce RegioJet dnes poprvé vyjel na trať | foto: ČTK

PRAHA Bitva o cestující na trati mezi Prahou a Ostravou se přiostřuje. Soukromý dopravce RegioJet patřící do skupiny Student Agency nabídl jízdné za časově omezenou akční cenu 145 korun.

Nabídka platí pro jízdy mezi oběma městy od 18. do 31. srpna a od 4. do 20. září, uvedl dopravce.

"Přinášíme na železnici koncept, který se osvědčil u nízkonákladových leteckých společností. Chceme, aby si nás vyzkoušely tisíce zákazníků a vyrazily s námi ještě na konci léta na výlet nebo za přáteli," uvedl koordinátor prodeje RegioJet Peter Jančovič. Zlevněné jízdenky jsou v prodeji od středy do neděle 12. srpna. Do prodeje jich dopravce uvolní přes 3200.

Národní dopravce cestující láká pro změnu na takzvanou letní jízdenku. Slevová nabídka konkurenčních Českých drah umožňuje za 990 korun dva týdny neomezeně jezdit ve vlacích vypravovaných národním dopravcem. Tato nabídka je časově omezená pouze na prázdninové měsíce a platí pro držitele slevových In- karet nebo studentů vlastnících průkaz ISIC. Podle mluvčího drah Petra Šťáhlavského se těchto dokladů denně prodá zhruba sto.

ČTĚTE TAKÉ:

Obyčejné jízdné RegioJetu i Českých drah vyjde mezi oběma městy na 295 korun.  Nastavením cen u Českých drah se však v současnosti zabývá antimonopolní úřad kvůli podezření ze zavedení podnákladových cen na trase Praha-Ostrava.

České dráhy krátce po vstupu RegioJetu na trh výrazně na této trati zlevnily jízdné. Základní jízdenka tehdy mezi Prahou a Ostravou zlevnila z původních 438 korun na zmíněných 295 korun.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!