8. listopadu 2011 13:08 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

České aerolinie hostí prestižní leteckou konferenci

Letadlo ČSA na pražském letišti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo ČSA na pražském letišti. | foto: Lidové noviny

PRAHA Jak postupovat, aby se předcházelo tragickým leteckým nehodám podobným té, která stála v září v Rusku životy tří českých hokejových reprezentantů a celého týmu Lokomotiv Jaroslavl? A jaké ponaučení si lze vzít z nedávného úspěšného manévru polských pilotů , kteří dokázali úspěšně přistát s letadlem, kterému se neotevřel podvozek?

I taková témata zaznívají na konferenci o výcviku evropských leteckých společností, kterou dnes a zítra hostí České aerolinie v pražském Clarion Congress Hotelu. Konference se zúčastní více než 450 delegátů z celého světa.

ČTĚTE TAKÉ:

Ústředním tématem prestižní konference EATS (European Airline Training Symposium), která se v Česku koná po dvou letech, je letecká bezpečnost. Někteří z řečníků se chystají rozebírat poznatky plynoucí z nedávných nehod. Důraz bude kladen i na správné vyhodnocování provozních dat během letu, či na trénink posádek.

Výcvikové středisko Českých aerolinií

Na konferenci se budou prezentovat například zástupci velkých výrobců letadel, jakými jsou společnosti Airbus a Boeing, výrobci simulátorů a výcvikové techniky, představitelé leteckých úřadů a předních výcvikových organizací.

Součástí sympozia je i výstava novinek předních světových výrobců letecké výukové techniky. K vidění jsou například letecké simulátory a také technologie, které se aplikují u nejmodernějších letounů.

"Po úspěchu před dvěma lety byly České aerolinie znovu vybrány jako hostitelská aerolinie odborné konference EATS, na což jsme velmi pyšní. Je to velmi přínosné setkání, díky kterému máme příležitost sledovat prvotřídní prezentace aktuálních témat, dozvědět se novinky ze světa světové letecké výcvikové technologie a zároveň potkat odborníky z celého světa," zdůraznil Marek Týbl, viceprezident pro letový provoz Českých aerolinií.

Konference je také příležitostí k další propagaci leteckého výcviku v Česku. Výcvikové středisko Českých aerolinií, které zajišťuje výcvik leteckých posádek Českých aerolinií i posádek jiných leteckých společností, je nově součástí globální sítě výcvikových center CAE.

Výcvikové středisko Českých aerolinií

Kanadská společnost CAE je předním světovým výrobcem letových simulátorů a provozovatelem třiceti výcvikových středisek na všech kontinentech.

Nový simulátor

České aeroline v září tohoto roku uzavřely dohodu o spolupráci se společností CAE o výcviku pilotů letadel Airbus A320, Boeing 737NG a Boeing 737 Classic. Díky tomu přibyde do Výcvikového střediska Českých aerolinií čtvrtý simulátor.

"Ještě v listopadu se chystáme uvést do provozu simulátor nové generace B737, který doplní již využívané simulátory A320, B737 a ATR 42/72," uvedla mluvčí Českých aerolinií Hana Hejsková.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz