25. září 2009 16:25 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

České dráhy míří do diskontů. Začnou prodávat jízdenky v Lidlu

Lidl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidl. | foto: ČTK

PRAHA České dráhy připravují společný projekt s diskontními prodejnami Lidl, jeho podrobnosti ale zatím tají. Vyplývá to z pozvánky na tiskovou konferenci, kterou dnes ČD zaslaly novinářům.

Ačkoliv mluvčí drah Radek Joklík nechtěl zveřejnit žádné podrobnosti, spolupráce se zřejmě bude týkat prodeje jednodenních síťových jízdenek ČD Net. Žádný tuzemský obchodní řetězec jízdenky na vlak nyní v nabídce nemá.

Prodej vlakových jízdenek by nebyl pro Lidl úplnou novinkou. Společnost totiž již v roce 2005 prodávala v Německu levné lístky na vlak, o které byl mezi zákazníky obrovský zájem a před jejími diskontními prodejnami se tvořily dlouhé fronty lidí. Německé dráhy tehdy v obchodech Lidl prodaly zhruba milion bianco lístků pro cestu tam a zpět po celém Německu.

Pozvánka na tiskovou konferenci ČD a společnosti Lidl obsahuje logo "ČD Net exkluzivně pro Lidl". "Všechno sdělíme až na tiskové konferenci ve čtvrtek," uvedl Joklík. ČD Net stojí u pokladen Českých drah pro jednu osobu 450 korun, pro dva až pět cestujících je za dvojnásobek.

V úvahu pro Lidl připadá například jízdenka ČD Net OPEN, kde si cestující sám vyplní datum jízdy. Typ OPEN dráhy zatím neprodávají, ačkoliv v jízdním řádu se o něm píše, že je k dostání u smluvních prodejců. "Zatím nemáme žádného smluvního partnera, který by je prodával," uvedl Joklík.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!