Středa 20. ledna 2021svátek má Ilona 5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

České dráhy odvolaly šéfa firmy, která spravuje jízdní řády IDOS. Už po půl roce

České dráhy. Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České dráhy. Ilustrační foto | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

PRAHA Nenápadná dcera státního dopravce mění vedení. ČD Informační systémy už nepovede manažer Miroslav Řezníček, kterého v pondělí odvolalo představenstvo mateřské společnosti České dráhy. Ve funkci byl přitom teprve od dubna tohoto roku. Nástupce zatím jmenován nebyl.

O společnosti ČD – Informační systémy se příliš nemluví, ale patří mezi důležité a výdělečné součásti celého holdingu. Živí se IT službami v oblasti dopravy či přepravy zboží. Patří jí mimo jiné firma Chaps, která provozuje známé jízdní řády IDOS.cz a dodává prodejní systémy Českých drah.

V pondělí ráno tam skončila mise zkušeného manažera Miroslava Řezníčka, když jej odvolalo představenstvo ČD, které je zároveň valnou hromadou své dceřiné firmy ČD IS. Serveru Lidovky.cz to potvrdily dva důvěryhodné zdroje a následně i mluvčí drah Radek Joklík.  

„Miroslav Řezníček oznámil svůj záměr ze společnosti do konce roku odejít. Představenstvo ČD-IS je v tuto chvíli dvoučlenné a o jeho doplnění bude rozhodnuto v nejbližší době,“ sdělil k pondělnímu odvolání bez dalších podrobností.

Ve funkci Řezníček působil od letošního dubna, konkrétní důvody jeho konce ve firmě nejsou nyní známé.

Padesátiletý manažer není v drážním prostředí žádným nováčkem. Do loňského října stál v čele jiné dcery státního dopravce: ČD – Telematiky. Tehdy mu vypršel mandát a představenstvo Českých drah mu jej neprodloužilo.

Firma ČD – Informační systémy vznikla v roce 2011. Následně se rozrostla o dvě dceřiné společnosti. V roce 2016 koupila ODP Software a o rok později už zmíněný Chaps.

Michal Pavec

Autor

Michal Pavecmichal.pavec@lidovky.czČlánky

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Dagmar Havlová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Dagmar Havlová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Dagmar Havlová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!