Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: České dráhy ustoupily a zaplatí Škodě za prohru v arbitráži 753 milionů

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 26.4.2016 11:23
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Holič 26.4.2016 11:18

Ve všech článcích se neustále opakuje zásadní lež ze strany Škodovky, kterou bohužel média prebiraji. Předpisy TSI jsou povinné pouze pro kontrakty uzavrene po zacatku jejich platnosti. Takze lokomotivy je vubec plnit nemusely. Jenze Skoda chtela nabizet stroj i do dalsich zakazek, takze si z penez a času CD nechala zaplatit vyvoj interoperabilni lokomotivy, ackoliv to drahy nepozadovaly. Samozrejme ze na vine jsou ve velke mire ČD, protože o výběrových řízeních rozhodují stále lidé neoficiálně placení Škodovkou. A dokonce i po arbitrazi ji napsali na miru dalsi vyberko.

T. Hošek 26.4.2016 10:31

České dráhy zaplatí??? Nikoli... - daňoví poplatníci zaplatí. To za to nikdo nenese zodpovědnost?? ... ČD prohrály soud, OK, ať zaplatí, to je v pořádku. Ale musí z toho být vyvozena i zodpovědnost. Fůha ....3/4 miliardy... v této souvislosti je mi líto lidí, co v práci udělají průser za pár tisíc a letí hned.....

P. Čech 26.4.2016 10:01

Ministr nesouhlasí s výrokem rozhodčího soudu? Kde to žijeme? ČSSD odmítá naplnit rozhodnutí soudu a vyplatit panu Altnerovi prohrané peníze? Jsme či nejsme právním státem? Nejsme! Politici a jejich politické strany a hnutí si dělají co chtějí, vřejně nesouhlasí s rozhodnutími soudů a na druhé straně neustále něco žvaní o nějaké zcela iluzorní demokracii. Celý politický a společenský systém, uplatňovaný v ČR je ke zvracení. Není totiž nikoho, kdo by zjednal nápravu.

J. Holič 26.4.2016 11:23

Arbitr není běžným soudcem, je to právnická osoba, která nepodléhá kontrolním procesům běžných soudu, může rozhodnout, jak se mu zlíbí. Arbitr, který rozhodoval, pracuje pro společnost, která ve sporu zastupuje Škodu, takže o zaujatosti nemuze byt pochyb. Jednu v drahách se diví absurdita výsledků kauzy, druzí pořád dál prihravaji této firmě zakázky.

P. Jordán 26.4.2016 8:33

Už mě vůbec nepřekvapuje, že rozhodnutí arbitráže, s nabytou provní mocí, tedy platné a vykonavatelné, opět vladní představitel doporučuje nerespektovat. Stejně jako socani a Sobotka. Zákony platí pro všechny, ale ne pro nás.

P. Čech 26.4.2016 10:03

Ne pro nás, politické strany a hnutí, poslance a senátory, prezidenta. To je teda "demokracie"! To je typicky český "právní stát".

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...