12. února 2009 16:12 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Cestující chtějí i tvrdý alkohol

Alkohol-ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alkohol-ilustrační foto. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA České aerolinie začnou od neděle v ekonomické třídě prodávat cestujícím tvrdý alkohol a různé pochutiny nad rámec běžného občerstvení. Cena doplňkového sortimentu by se měla pohybovat od 35 do 100 korun. Základní jídlo a pití zůstane zdarma.

České aerolinie začnou od neděle v ekonomické třídě prodávat cestujícím tvrdý alkohol a různé pochutiny nad rámec běžného občerstvení. Cena doplňkového sortimentu by se měla pohybovat od 35 do 100 korun. Základní jídlo a pití zůstane zdarma.

"Novou nabídkou společnost reaguje na požadavky cestujících, kteří chtějí mít možnost koupit si nad rámec standardního servisu například alkoholické nápoje," uvedla mluvčí ČSA Daniela Hupáková. Jiné cestující ale společnost zřejmě zarmoutí. Ke standardnímu servisu dosud patřila téměř neomezená konzumace piva, nyní bude jedno pivo zdarma pouze k teplému jídlu.

Ceny mluvčí přirovnala k restauraci střední třídy. Třetinka piva navíc tak vyjde cestujícího na 50 korun, stejně budou stát dvě deci vína, za panáka vodky zaplatí pasažér 75 korun. Tvrdý alkohol, čokoláda nebo třeba kešu oříšky na palubách letadel ČSA byly dosud výsadou cestujících v business třídě. V ekonomické třídě se servírovalo pouze pivo.

Cestující se s doplňkovým prodejem setkají od 15. února na všech linkách s výjimkou vnitrostátních a dálkových.

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz