29. října 2010 12:17 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Cestující ČSA odbaví v ekonomické třídě už jen automaty

Letadlo ČSA na pražském letišti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo ČSA na pražském letišti. | foto: Lidové noviny

PRAHA Národní letecký dopravce České aerolinie (ČSA) mění od počátku listopadu způsob odbavování cestujících. Pasažéři ekonomické třídy budou odbavováni pomocí samoobslužných kiosků, které byly na Letišti Praha instalovány před rokem.

Nový způsob odbavení má jednak pomoci dále snižovat provozní náklady aerolinek, a také urychlit odbavování cestujících. "Tento způsob odbavení drží krok s celosvětovým trendem a cestujícím šetří čas a zvyšuje jejich komfort," řekl Jiří Marek, výkonný ředitel sekce Obchod Českých aerolinií.

Kiosky umožní cestujícím odbavit se do jedné minuty, a to i den před plánovaným odletem. S odbavením budou připraveni pomoci i asistenti na letišti.

Službu samoobslužných odbavovacích kiosků začala hned po jejím zavedení využívat téměř čtvrtina všech cestujících Českých aerolinií odlétajících z Prahy. V současnosti se prostřednictvím kiosků spontánně odbavuje polovina všech pasažérů.