18. února 2011 12:44 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

ČEZ přiznává: nové bloky Temelína mohou být až v roce 2025

Obec Temelín | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obec Temelín | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Výstavba nových bloků Jaderné elektrárny Temelín se může oddálit až o několik let. ČEZ původně po uchazečích o dostavbu Temelína požadoval, ať stihnou zakázku realizovat do konce roku 2020. Nyní si otevřel prostor k odkladu až o pět let.

Nově jsou podmínky nastaveny tak, aby vítěz tendru zajistil výstavbu třetího a čtvrtého bloku v Temelíně do 12 let od zadání zakázky, tedy do roku 2025. ČEZ nicméně doufá, že nové bloky zahájí provoz dříve.

"Lhůty v oznámení jsou předpokládané hraniční a abychom měli dostatečnou rezervu, uvedli jsme lhůtu 12 let, jakkoliv v žádném případě nepředpokládáme takovýto termín," uvedl na dotaz Lidových novin tiskový mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Není to jediná změna v podmínkách tendru. Minimální doba, po kterou je uchazeč vázán podmínkami uvedenými v závazné nabídce, se protáhne z 12 na 24 měsíců. Delší lhůta se může hodit, pokud se protáhnou vyjednávání s předkladatelem nejvýhodnější nabídky.

ČEZ již o změně podmínek tendru informoval trojici uchazečů o dostavbu Temelína, tedy americký Westinghouse, francouzskou Arevu a česko-ruské konsorcium vedené podniky Škoda JS a Atomstrojexport.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!