30. července 2015 17:05 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Chystáte se o víkendu na dovolenou? Čekejte zácpy na D1 i D2

Kolona na dálnici D1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolona na dálnici D1. | foto: MAFRA - Anna Vavríková

PRAHA Dopravu na dálnicích D1 a D2 v příštích dnech zkomplikují opravy u Brna. Při cestách na jih Evropy se pak čekají zácpy hlavně v Rakousku. Dopravu o nadcházejícím víkendu zkomplikuje začátek prázdnin v části Německa. Vyplývá to z informací ÚAMK a Ředitelství silnic a dálnic.

Ředitelství silnic a dálnic zahájí v sobotu 1. srpna opravu dálnice D2 v její nejkomplikovanější části, v blízkosti Brna a křižovatky s dálnicí D1. Půjde o první čtyři kilometry dálnice po výjezd k obchodním centrům. 

První etapa bude v režimu dvou pruhů v každém směru, v místech, kde budou postupovat práce pokládky AB povrchu, bude provoz lokálně vedený v jednom pruhu v každém směru. Zároveň budou v týdnu od 3. srpna zahájeny dvě velké opravy na D1 mezi Brnem a Vyškovem ve třech navazujících úsecích mezi 199. a 215. kilometrem. Během přípravných prací bude ve směru na Vyškov pouze jeden pruh, v opačném směru dva pruhy.

„Se začátkem prázdnin v Bavorsku a Bádensku-Württembersku dosáhne tento víkend svého vrcholu. Navíc se od pátku do neděle jede závod DTM na okruhu u města Spielberg, kam zavítá na 50 tisíc tisíc diváků,“ upozornil mluvčí ÚAMK Petr Vomáčka.

Při cestách ke Středozemnímu moři se už tradičně dají očekávat hlavně v Rakousku na průtahu Vídní, kterým je dálnice A23, dále pak na A2 z Vídně do Grazu kvůli stavebním pracem, na Brennerské dálnici A13 u Insbrucku, kde se opravuje most, v okolí Salcburku na A1, na Tauernské a Inntalské dálnici (A10 a A12), na A11 u tunelu Karawanky a na A14 v Porýnsku.

V Itálii bude zřejmě problematická Brennerská dálnice A22, dálniční úsek Villach - Udine, úsek A4 Verona - hraniční přechod do Chorvatska Dragonja a všechny hlavní silnice v blízkosti pobřeží. Ve Slovinsku pak tunel Karawanky, dálnice A1 Lublaň - Koper, hraniční přechod Spielfeld, dálnice A4 Maribor - Ptuj a hraniční přechod Macelj.

Ve Francii je zakázáno přepravovat děti v autobuse v sobotu 1. srpna. Zákaz se vztahuje i na zahraniční autobusy a jeho důvodem je uctění památky 55 dětí, které zemřely při tragické dopravní nehodě v roce 1982 u města Dijon.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!