Pátek 23. dubna 2021svátek má Vojtěch 11 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Čína zastaví od března lety z Pekingu do Prahy s firmou Hainan Airlines. Praha důvod opatření nezná

Čína pozastavila s účinností od začátku března prodej letenek na lety z Pekingu do Prahy s firmou Hainan Airlines. Důvod opatření české ministerstvo zahraničí nezná, sdělila mluvčí úřadu Zuzana Štíchová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Škodák 23.1.2020 5:21

Nemám nic proti Číňanům a je to země se starou kulturní tradicí, kterou obdivují. Ale chování většiny Číňanů, když jsou ve velkých skupinách tomu neodpovídá. Připomíná mně to více kobylky. Byli jsme v Mnichově v pivnici Franciskaner a celá byla obsazena Číňany. Našli jsme v koutě místo a pozorovali ten mumraj. Číšníci a servírky běhali o závod a tak jsme již chtěli odejít jinam. Přišel k nám číšník a omlouval se, že se nám nemohl hned věnovat a tak jsme zůstali, protože jsme okamžitě dostali objednaný srnčí guláš s bramborovým knedlíkem a moc jsme si pochutnali.

P. Skřivan 23.1.2020 14:14

Stará kulturní tradice má ovšem pramálo společného s komunistickou současností.

Konečně i Rusko má starou kulturní tradici. Přesto Brežněv a jeho tanky, pro které hlasoval např. Andropov, Brežněv měl být proti, moc kulturní nebyly.

Možná to je odpověď na rozdíl mezi historií a současnou realitou.

J. Škodák 23.1.2020 17:19

Poukazujete velmi správně na ten rozdíl mezi historií a současnou realitou. V Rusku byla tradice samoďěržaví, které pokračovalo v jiné formě komunistické totality a v Číně je tradice konfucianismu, patriarchální rodové poslušnosti a podřízenosti, což pokračovalo také v jiné formě komunistické totality. Jak bolševická revoluce v Rusku, tak tzv.kulturní revoluce v Číně napáchaly škody na společnosti, které se projevují v současné době, protože jak v Rusku, tak v Číně se s komunistickou totalitou řádně nevypořádali!

J. Novák 23.1.2020 16:59

No, musím říci, že ve skupinách se obdobně chovají Němci, Rusové, Holanďani, ale i turisté z dalších zemí. A zažil jsem i velice "pěkné" jednání skupiny českých turistů v zahraniční. Takže vypíchnout to, jak se chovali v Mnichově Číňané, je poměrně dost hloupé. Mimochodem, jste si jist, že to byli Číňané? :-)

J. Škodák 23.1.2020 21:21

Není tomu tak a nejhorší jsou nevychovaní zbohatlíci z postkomunistických zemí. Často se musím stydět za Čechy za hranicemi směrem na západ. Byli to Číňani, řekl nám to ten číšník. Rusi a Poláci dělají takový bo*del, že se nedá spát. Když si objednávám hotel, tak se ptám, zda tam bude grupa Rusů, Číňanů, Poláků a vyplatí se to. Tam kde bydlím, koupili Rusi hotel. Dělají takový kravál, že se to nese v noci celým ůdolím. Navíc byl několikrát poplach, že je tam bomba a také byla slyšet střelba. Ruská a ukrajinská mafie se takto chová a prý je to normální.


Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...