17. ledna 2011 19:49 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Čistka na Ředitelství silnic a dálnic: 'kmotrovské' vedení bylo odvoláno

Patrik Oulický s pětitisícovými bankovkami | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Patrik Oulický s pětitisícovými bankovkami | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

CHOMUTOV Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odvolalo ředitele krajského ředitelství v Ústeckém kraji Renného Komínka. O post přišli i manažeři, kteří měli na starosti provoz a výstavbu, řekla mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.

Na manažery již ministerstvo dopravy podalo minulý týden trestní oznámení. Ministr dopravy Vít Bárta (VV) před týdnem řekl, že údajně byli řízeni takzvanými kmotry ODS a ČSSD Patrikem Oulickým a Petrem Bendou. Oba to popřeli, Benda na Bártu podal trestní oznámení.

Čtěte také

Důvodem odvolání manažerů jsou podle Vápeníkové nedostatky, které na krajském ředitelství objevili auditoři. Komínek dnes situaci na krajském ředitelství nechtěl komentovat, odkázal novináře na mluvčí ŘSD.

Patrik Oulický. Stavitel a údajný velrybář ze severu Čech (ODS).

Mayer by měl stabilizovat situaci
Řízením ředitelství je pověřený šéf pražského ředitelství Jiří Mayer. Jeho úkolem je prý situaci co nejdříve stabilizovat. Sídlo krajského ředitelství v Chomutově je od minulého týdne kvůli probíhajícímu auditu uzavřené.

Vápeníková uvedla, že v úterý by některé z jeho činností měly začít fungovat, činnost se zde nejspíše naplno obnoví ve středu.

Na manažery ministr dopravy Vít Bárta v pátek podal trestní oznámení, protože prý kryjí nelegální činnost stavebních firem. V oznámení je jmenován i manažer Tomáš Hoffman, který údajně využíval automobil od stavební společnosti Skanska. Ministerstvo dopravy tvrdí, že trestní oznámení může být případně doplněné o další skutky, které na ředitelství zjistí auditoři.

Hoffman využíval služební vůz od Skansky
Hoffman, který byl manažerem pro výstavbu, údajně využíval automobil od stavební společnosti Skanska, jež patří k dodavatelům části úseku silnice R7 za více než dvě miliardy korun. Stavební firma prý platí za octavii leasingové společnosti 13.000 korun měsíčně, na ŘSD posílá faktury za provoz auta ve výši 20.000 korun.

Petr Benda na konferenci severočeské ČSSD.

Benda (ČSSD) informace o tom, že by manažery nějak řídil, označil za nesmyslné a vylhané. K veřejnému předložení důkazů ministra vyzvala v pátek ODS v Ústeckém kraji, protože prý je kauza zpolitizovaná a poškozuje ODS.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.