30. března 2013 19:01 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Co vám uniklo: korejská hrozba i nekonečná zima zpozdí čerstvou zeleninu

Kim Čon Un | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kim Čon Un | foto: ČTK

Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

KLDR vyhlásila válečný stav s Jižní Koreou
Severní Korea vstupuje do "válečného stavu" s Jižní Koreou. Oznámila to ústřední severokorejská tisková agentura KCNA. Prohlášením pokračuje zostřená výhružná rétorika Pchjongjangu proti Soulu a Washingtonu po nedávném zpřísnění sankcí OSN vůči KLDR. Technicky se obě Koreje nacházejí ve válečném stavu od korejské války z let 1950-53, která skončila jen příměřím. Jihokorejská vláda prohlášení odbyla konstatováním, že nejde o nic nového, kvůli čemu by bylo nutné vyhlásit poplach.

ČTĚTE VÍCE


Majitelé velkých vkladů u Bank of Cyprus mohou přijít až o 60 procent
Majitelé velkých vkladů u největší kyperské banky Bank of Cyprus přijdou z vkladu přesahujícího 100.000 eur (2,6 milionu Kč) o 37,5 procenta uložené částky. Místo těchto peněz obdrží akcie banky, potvrdila dnes kyperská centrální banka.

ČTĚTE VÍCE

 

V noci nás budí světlo a psí štěkot, stěžují si ve vazební věznici
Vazba v Česku je horší než vězení. Obvinění pobývají v malých celách, nemají dostatek prostoru k vycházkám, nemohou se dostatečně často umýt a mají hlad. Ve své zprávě to píše Český helsinský výbor, který prozkoumal podmínky v šesti vazebních věznicích. Studie tak nepřímo potvrzuje slova vazebně stíhaného poslance Davida Ratha, ten vazbu označil za "novodobou torturu".

ČTĚTE VÍCE3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Nejprve radnici radil, pak šéfoval IT. Teď je obviněný za Opencard
U prodloužení smlouvy k Opencard mezi pražským magistrátem a firmou Haguess stál úředník, který v době, kdy vznikala původní smlouva, na magistrátním odboru informatiky působil jako poradce. Byl tak blízko projektu, za který město Praha zaplatilo více než miliardu. Kvůli prodloužení problematické smlouvy pak nyní figuruje mezi obviněnými v kauze Opencard.

ČTĚTE VÍCE


Pro Evropu je to o.k., pro Kypřany katastrofa
Konfiskace bankovních účtů nad 100 tisíc euro, na níž výměnou za záchrannou půjčku přistoupil Kypr, bude mít vážné následky pro ostrovní ekonomiku. O peníze totiž zdaleka nepřijdou jen Rusové a další bohatí cizinci, ale také mnoho kyperských podnikatelů a živnostníků.

ČTĚTE VÍCE

 
Zloději aut oprášili starý trik. Využívají dálkové ovládání
Pokud své auto zamykáte dálkovým ovladačem, mějte se na pozoru a dveře raději kontrolujte. Při vaší nepozornosti totiž může zloděj signál z klíčku blokovat a auto vykrást. Přestože se zloděj do auta dostane bez překonání překážky, pojišťovny škodu většinou proplácí. Důležité je oznámit krádež na policii.

ČTĚTE VÍCE


3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Jsem gay, přiznal fotbalista Rogers. A vypráví, proč ukončil kariéru
Loni v prosinci sepsal na počítači dokument a nazval ho LetterOfLife (Dopis života). Bývalý americký reprezentant a fotbalista hrající v Anglii Robbier Rogers pak soubor uložil a nechal dva měsíce být. Až letos v únoru však našel odvahu vše zveřejnit. A nyní teprve pětadvacetiletý muž vypráví, proč se jako jeden z mála rozhodl přiznat že je gay a zároveň ukončil aktivní kariéru.

ČTĚTE VÍCE


Dlouhá zima s mrazy zpozdí dodávky zeleniny z polí o měsíc
O měsíc až šest týdnů se posune zahájení prodeje letošní čerstvé jarní zeleniny a bylinek z polí a zahrad českých farmářů. Důvodem jsou dosavadní mrazy po celém Česku včetně Litoměřicka a Roudnicka, které jsou zdrojem zeleniny pro západ Čech, kde se jí ve velkém věnuje málo pěstitelů, řekli zahrádkáři a Tomáš Popp, organizátor farmářských trhů v Plzni, jejichž čtvrtý ročník dnes začal.

ČTĚTE VÍCEMoravan na plavbě Karibikem: plavající prasata i conch mušle
Jiří Ševčík, rodák z jihomoravského Bzence, procestoval celou Severní Ameriku. Patnáct let žil mimo domov. Nejtěžší a současně nejdobrodružnější cestu - z Guatemaly na Martinik - popisuje v reportáži exkluzivně pro server Lidovky.cz. Přečtěte si druhý díl, ve kterém popisuje setkání s dvoumetrovým žralokem i pozorování velryb.

ČTĚTE VÍCE

 

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!