18. června 2012 10:34 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

ČSA chystají prodej leteckých simulátorů za stovky milionů

Letadlo ČSA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo ČSA. | foto: Lidové noviny

PRAHA České aerolinie převedou počátkem července letecké simulátory v hodnotě stovek milionů korun a zhruba čtyři desítky lidí do nově vzniklé dceřiné firmy Czech Airlines Training Centre. Tu pak aerolinie obratem prodají, napsal deník E15.

Czech Airlines Training Centre je zapsaná v obchodním rejstříku zatím jako prázdná skořápka. Nová dcera pro výcvik posádek letadel je pátou firmou, která se vyčlenila z ČSA. Předchozí čtyři skončily v rámci záchrany dopravce pod křídly Českého Aeroholdingu, který za ně zaplatil 2,3 miliardy korun.

ČTĚTE TAKÉ:

ČSA provozují simulátory letounů Airbus A320, Boeing 737 a letadel ATR. Celkově by za ně mohly dostat přes 300 milionů korun, napsal deník. Velký zájem o koupi má podle něj státní podnik Řízení letového provozu.

Prodej majetku ČSA má odvrátit bankrot národního leteckého přepravce, do Českého Aeroholdingu stát postupně začleňuje všechny své letecké firmy.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Základem je především dlouhodobě ziskové Letiště Praha, součástí aeroholdingu se již staly původní dceřiné společnosti ČSA Services, Czech Airlines Technics, Czech Airlines Handling a charterový dopravce Holidays Czech Airlines. Jako poslední mají být do aeroholdingu začleněny ČSA, předlohu, která má převod umožnit, projedná v úterý vláda.

Lidovky.cz, ČTK