28. června 2010 15:13 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

ČSA loni prodělávaly 10,3 milionů denně. Ztráta aerolinek je hrozivá

Letadlo ČSA na pražském letišti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo ČSA na pražském letišti. | foto: Lidové noviny

PRAHA Valná hromada Českých aerolinií dnes schválila hospodaření aerolinek za loňský rok. Aerolinky v roce 2009 hospodařily se ztrátou 3,76 miliardy korun. Akcionáři zároveň schválili převod ztráty na účet neuhrazených ztrát minulých let. Přepočteno na dny tak ČSA "prolétaly" denně více než 10 milionů a třista tisíc.

"Všechno nasvědčuje tomu, že současnou ztrátu se nám do konce roku podaří výrazně snížit, aktuální modely předpokládají její výši na úrovni 600 milionů korun," uvedl předseda představenstva a prezident ČSA Miroslav Dvořák.

Čtěte více:


To by podle něj představovalo více než šestinásobné zlepšení. "Bylo to těžké rozhodování, ale nakonec ztrátu převedeme na účet neuhrazených ztrát," řekl serveru iDnes.cz vrchní ředitel ministerstva financí Tomáš Uvíra.

Valná hromada rovněž schválila kroky, které formálně umožní vyčlenit technický úsek do samostatné dceřiné společnosti. To je v souladu s již dříve avizovaným záměrem společnosti, uvedla mluvčí.

V této souvislosti dnes ze své funkce člena představenstva odstoupil viceprezident pro pozemní provoz Peter Jusko. Novým členem představenstva dozorčí rada s účinností od dnešního dne zvolila Miloše Kvapila (73), který je zároveň ředitelem výcviku posádek letadel ČSA.

Lidovky.cz, ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…