13. ledna 2012 15:48 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

ČSA opustily centrum Prahy, ušetří 150 milionů

U přepážek, kde si lidé vyřizovali nové letenky, se tvořily fronty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy U přepážek, kde si lidé vyřizovali nové letenky, se tvořily fronty. | foto: ČTK

PRAHA Český Aeroholding (ČAH) sestěhoval zhruba 500 zaměstnanců do budovy APC na ruzyňském letišti, ve které sídlí České aerolinie. Zaměstnanci Aeroholdingu opustily budovy ve Štěpánské ulici, V Celnici a administrativní budovu Rodop na letišti, kde si dceřiné společnosti kanceláře pronajímaly.

Novinářům to oznámila mluvčí Aeroholdingu Michaela Lagronová. Od přesídlení do vlastních prostor si společnost slibuje úsporu 150 milionů na nájemném do pěti let.

"V budově ČSA byly nevyužité prostory, do kterých bylo možné zaměstnance přestěhovat," uvedla Lagronová. Předtím ale bylo nutné provést určité úpravy, na jejichž základě v budově vzniklo 1500 metrů nových kancelářských prostor. Náklady na přestavbu se podle ČAH vyšplhaly na 52 milionů korun.

ČTĚTE VÍCE:

Stěhování administrativy Českého Aeroholdingu do budovy ČSA podle Lagronové navíc splňuje jeden z požadavků Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), kterým je personální oddělení managementu letiště a Českého Aeroholdingu.

Podle Lagronové tak přestěhování managementu Aeroholdingu do budovy APC tuto podmínku naplňuje, různé místo výkonu práce vedení Aeroholdingu a ČSA antimonopolní úřad nepožadoval, dodala.

Propojení Letiště Praha a Českých aerolinií do Českého Aeroholdingu by mělo být dokončené do dubna, kdy by se ke společnosti měly připojit poslední dceřiné firmy ČSA. Od spojení letiště a dopravce si management slibuje výrazné úspory plynoucí ze sdílení některých služeb, například právního, účetního a výpočetního oddělení. Všechny součásti Českého Aeroholdingu budou nicméně obchodně samostatné.

Spojení společností povolil na konci loňského října antimonopolní úřad s tím, že musí být dodrženo celkem 16 podmínek, mezi kterými figurovalo například zajištění rovného a nediskriminačního přístupu k infrastruktuře letiště pro všechny dopravce a odprodej takzvaného handlingu Letiště Praha.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz