29. srpna 2011 17:27 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

ČSA 'poletí' do Dubaje. Z Abú Zabí autobusem

Autobus (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA České aerolinie nabízejí klientům, kteří letí do Spojených arabských emirátů, nově letenku do Dubaje. Cestující, kteří poletí linkou ČSA do Abú Zabí, převeze do Dubaje autobus. Informovala o tom mluvčí Skupiny ČSA Hana Hejsková. První let do Abú Zabí aerolinky vypraví 21. září.

"Cestující, kteří si zakoupí OK letenku ČSA do Dubaje, odveze z letiště v Abú Zabí luxusní klimatizovaný autobus Etihad Airways do centra sousedního emirátu. Vzhledem k ideální poloze letiště v Abú Zabí na okraji města zabere cesta do Dubaje pouhých 50 minut," uvedla Hejsková.

POTÁCENÍ NA HRANÉ

ČSA se v roce 2009 ocitly před hrozbou krachu, když provozní ztráta přesáhla 3,5 miliardy korun. Pomohla jim mimo jiné státní pomoc ve výši 2,5 miliardy korun. Po nástupu nového prezidenta Miroslava Dvořáka a výrazném osekání nákladů se ztráta loni snížila na 324 milionů korun. Šetření spočívá především v omezování sítě linek a propouštění lidí.

ČSA nyní nabízí spojení do 97 destinací ve 53 zemích. Od roku 2001 jsou členem letecké aliance SkyTeam.

ČSA budou spoje provozovat společně s Etihad Airways na základě strategického partnerství, které obě společnosti podepsaly letos v červnu.

Spolupráce umožní ČSA nabízet letenky pro spojení Etihadu na Střední východ, do Indie, Číny, Japonska nebo Austrálie.

V Evropě naproti tomu ČSA některé linky podle serveru iDnes.cz plánuje zrušit, od konce října s příchodem zimního letového řádu nebudou létat spoje do Curychu, Bělehradu a italské Boloně.

Server Airlineroute.net uvedl, že firma nebude provozovat přes zimu ani spojení do Bordeaux a Marseille ve Francii a skončí také linka do Benátek. Firma končí i s linkou do Tel Avivu, kde prohrála souboj o přepravní práva s Travel Service. V letovém řádu chybí i letos zrušené lety do Káhiry a Damašku.

Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?