27. června 2014 13:21 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

ČSA rozšiřují počet linek. Začnou létat do maďarského Hevízu

ČSA uses turboprop ATRs for short flights | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ČSA uses turboprop ATRs for short flights | foto: © ČSAČeská pozice

PRAHA České aerolinie začnou od 28. července provozovat pravidelnou linku z Prahy do maďarského lázeňského města Hevíz. Očekávají, že o hodinu a půl dlouhý let projeví zájem německá, ruská a skandinávská klientela. Spojení plánují ČSA provozovat během letní sezony každé pondělí.

"Původně to bylo zamýšleno jako pravidelný charter, ale nakonec půjde o pravidelný let," uvedl v pátek mluvčí tuzemského dopravce Daniel Šabík s tím, že na spojení aerolinie spolupracují s maďarskými cestovními kancelářemi. Letenky si ale zájemci mohou pořídit i přímo prostřednictvím internetového prodeje ČSA.

Spoj bude z pražského ruzyňského letiště odlétat ve 12:10 a na letiště Hévíz-Balaton přiletí ve 13:35 hodin. Zpáteční let je pak naplánován na 15:00 s příletem do Prahy v 16:30, uvedly na svých internetových stránkách tuzemské aerolinie.

ČTĚTE TAKÉ:

Letový řád dopravce koordinoval na přílety cestujících z Německa, Ruska a z Dánska. Ranní vlna cestujících, kteří přiletí na ruzyňské letiště, tak bude moci během hodiny odlétat dále směrem k Balatonu, uvedl Šabík. Při cestě zpět rovněž budou mít dost času pro přestup na lety do svých domovských destinací.

České aerolinie v posledních letech prochází ozdravnou kúrou spojenou se zmenšováním letadlové flotily a snižováním počtu destinací. Za loňský rok vykázaly ztrátu 922 milionů korun při tržbách 13,3 miliardy korun. Je to nejhorší výsledek od roku 2009, v minulých letech však čísla zkresloval rozprodej majetku, který pomáhal dopravci přežít.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz