27. června 2014 13:21 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

ČSA rozšiřují počet linek. Začnou létat do maďarského Hevízu

ČSA uses turboprop ATRs for short flights | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ČSA uses turboprop ATRs for short flights | foto: © ČSAČeská pozice

PRAHA České aerolinie začnou od 28. července provozovat pravidelnou linku z Prahy do maďarského lázeňského města Hevíz. Očekávají, že o hodinu a půl dlouhý let projeví zájem německá, ruská a skandinávská klientela. Spojení plánují ČSA provozovat během letní sezony každé pondělí.

"Původně to bylo zamýšleno jako pravidelný charter, ale nakonec půjde o pravidelný let," uvedl v pátek mluvčí tuzemského dopravce Daniel Šabík s tím, že na spojení aerolinie spolupracují s maďarskými cestovními kancelářemi. Letenky si ale zájemci mohou pořídit i přímo prostřednictvím internetového prodeje ČSA.

Spoj bude z pražského ruzyňského letiště odlétat ve 12:10 a na letiště Hévíz-Balaton přiletí ve 13:35 hodin. Zpáteční let je pak naplánován na 15:00 s příletem do Prahy v 16:30, uvedly na svých internetových stránkách tuzemské aerolinie.

ČTĚTE TAKÉ:

Letový řád dopravce koordinoval na přílety cestujících z Německa, Ruska a z Dánska. Ranní vlna cestujících, kteří přiletí na ruzyňské letiště, tak bude moci během hodiny odlétat dále směrem k Balatonu, uvedl Šabík. Při cestě zpět rovněž budou mít dost času pro přestup na lety do svých domovských destinací.

České aerolinie v posledních letech prochází ozdravnou kúrou spojenou se zmenšováním letadlové flotily a snižováním počtu destinací. Za loňský rok vykázaly ztrátu 922 milionů korun při tržbách 13,3 miliardy korun. Je to nejhorší výsledek od roku 2009, v minulých letech však čísla zkresloval rozprodej majetku, který pomáhal dopravci přežít.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...

DENÍK MÁMY: Moje práce zaplatí akorát školku
DENÍK MÁMY: Moje práce zaplatí akorát školku

Když člověk hledá, najde. A někdy vyzkoušíte to, co jste tak dlouho sháněli, ale dojde vám, že to vlastně vůbec není práce pro vás.