3. prosince 2009 12:13 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

ČSA vyšlou do Finska kvůli stávce vlastní vykladače zavazadel

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: ČTK

PRAHA České aerolinie dnes vyšlou s pravidelnou linkou z Prahy do Helsinek vlastní čtyřčlennou skupinu pro nakládku a vykládku zavazadel. Důvodem je pokračující stávka zaměstnanců společnosti Northport na finském letišti.

Cestující ČSA tak dostanou svá zavazadla bez komlikací, uvedla mluvčí firmy Hana Hejsková.

"České aerolinie přijaly toto alternativní řešení po dohodě s úsekem odbavení letiště Helsinky - Vantaa a záložním handlingovým partnerem," uvedla Hejsková. Zaměstnanci vyloží zavazadla ve Finsku na lince, která odlétá z Prahy ve 12:50, a naloží bagáž na zpáteční linku v 16:45 z Vantaa.

Kvůli jednoduššímu nakládání se zavazadly poletí místo airbusu do Finska letadlo typu boeing.

Zavazadla se kupí
Stávka pracovníků nakládky handlingové společnosti Northport začala v pondělí. Podle dostupných informací je časově neomezená a týká se všech linek do Helsinek. Protest zkomplikoval život také cestujícím pondělní linky ČSA Praha - Helsinky a zpět. Podle Hejskové ČSA již rozeslaly zavazadla alternativními linkami k právoplatným majitelům.

Podobné štěstí nemají další cestující. Podle dostupných informací bylo pouze ve středu na helsinském letišti na 6000 uvízlých zavazadel. Letiště nyní hledá řešení, jak je dopravit na správnou adresu. ČSA budou posílat vlastní lidi na vykládku a nakládku zavazadel až do ukončení stávky.