5. července 2013 10:19 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Noční demolice mostů zavře D1. Neprůjezdná bude 14 hodin

Bourání mostů na D1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bourání mostů na D1. | foto: MAFRA: Petr Lemberk

VELKÁ BÍTEŠ/BENEŠOV Na dálnici D1 na Vysočině a ve Středočeském kraji v pátek večer začne demolice šesti mostů. Potrvá do sobotního dopoledne. Dálnice bude ve dvou úsecích na 14 hodin zcela uzavřena. Stanoveny byly objízdné trasy. Už nyní je tam doprava omezená do tří jízdních pruhů.

Mezi exitem Lhotka a Velká Bíteš nebudou auta jezdit od dnešních 20:00 do sobotních 10:00. O hodinu později začne a skončí úplná uzavírka v úseku Loket-Koberovice. Vyplývá to z informací ŘSD a policie.

ČTĚTE TAKÉ:

Řidiči, stejně jako cestující nočních autobusových linek musí při běžném provozu počítat s asi půlhodinovým zpožděním. V případě havárie mohou ale na několik hodin uvíznout na objízdné trase. Policie vyzvala řidiče k ohleduplné jízdě.

Na Ždársku povede objížďka devítikilometrového úseku mezi Velkou Bíteší a Lhotkou po silnici II/602 a II/390. O něco složitější bude situace ve středních Čechách na Benešovsku, kde je stanovena kratší objížďka pro auta s hmotností do 12 tun. Sjíždět budou na 66. kilometru dálnice u obce Loket.

Objížďka je povede po silnicích II. třídy přes Ledeč nad Sázavou na exit Koberovice. Víc si zajedou kamiony, které budou z D1 sjíždět už na exitu 21 Mirošovice, pojedou přes Tábor, Pelhřimov a na dálnici se vrátí v Humpolci.

Bourání mostů je součástí modernizace nejstarší tuzemské dálnice. Ve dvou úsecích na Vysočině pracují stavbaři od 9. května, o měsíc později začaly práce mezi Loktem a Hořicemi. Vyjma bourání mostů se opravy provádějí za plného provozu. První most se na D1 boural počátkem června u Větrného Jeníkova na Jihlavsku.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.