8. května 2016 11:37 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

D1 je opět průjezdná. Demolice dvou mostů proběhla bez větších komplikací

Kvůli demolici dvou mostů se od 7. května večer do 8. května dopoledne zcela... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kvůli demolici dvou mostů se od 7. května večer do 8. května dopoledne zcela... | foto: ČTK

BRNO Dálnice D1, která byla kvůli demolici dvou mostů od sobotních 19 hodin obousměrně uzavřená v úseku mezi exity 162 až 182, je opět průjezdná. Provoz se obnovil v 10:45, řekl v neděli mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Podle něj oba mosty padly v noci a poté se dálnice uklízela.

Práce byly bez problémů, doprava se obešla bez větších komplikací, podle Rýdla byl jen hustější provoz na objízdných trasách.

Řidiči museli v době prací používat objízdné trasy přes Rosice. „Nezaznamenali jsme v dopravě žádné větší problémy jako kolony nebo kolaps. Byl jen hustější provoz, který mohl pro řidiče znamenat menší zdržení,“ uvedl Rýdl.

Podle něj padly oba mosty ještě před půlnocí. Poté je pracovníci rozbili na menší kusy a odvezli je. „Použili jsme šotolinové lože, které bylo nutné položit, aby se nepoškodila dálnice. Těžká technika do šotolinových loží oba mosty položila, poté je pracovníci rozporcovali a odvezli,“ řekl Rýdl.

Demolice se týkala mostů na kilometru 164,5 a 162,2. Po odvezení se ještě zrecyklují, aby je mohlo ŘSD použít k další modernizaci. Na pracích se podílelo 10 bagrů s tonáží 30 až 60 tun a 24 nákladních aut. Demolice mostů je součástí rozsáhlé rekonstrukce dálnice D1, která je rozdělená do 21 úseků. Hotové jsou první čtyři, na dalších pěti se pracuje. Celkové náklady na opravu všech vybraných úseků se pohybují okolo 14 miliard korun.

ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.