9. dubna 2017 11:38, aktualizováno  15:31 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

D1 je opět průjezdná. Demolice mostů ji uzavřela od sobotního večera

Dálnice (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

VELKÉ MEZIŘÍČÍ Dálnice D1 je mezi 146. a 153. kilometrem v obou směrech po uzavírce opět průjezdná. Skončila tak omezení související s demolicí dvou nevyhovujících nadjezdů. Ty začaly v sobotu po poledni a v noci do nedělního rána byla dálnice mezi mezi exity Velké Meziříčí-východ a Lhotka v obou směrech zcela uzavřena.

Informovala o tom mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková.

„Až na jednu malou nehodu na objízdných trasách nenastala žádná výraznější komplikace. Jen v sobotu večer po úplné uzavírce, kdy byl provoz intenzivnější, musela dopravu na křižovatkách na objízdných trasách řídit policie,“ řekla Čírtková.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) demoluje nadjezdy kvůli jejich nevyhovující šířce. Rekonstrukci dálnice mezi sjezdy Velké Meziříčí - východ na 146. kilometru a Lhotka na 153. kilometru zahájilo ŘSD letos 17. března. Stavební práce budou stát 698 milionů korun bez daně a potrvají do srpna 2018. Provádějí je firmy Colas CZ a Inženierske stavby.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.