19. srpna 2010 10:02 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

D5 na Tachovsku se nevzedmula kvůli vedru, ale kvůli zfušované práci

Na 122. kilometru D5 se v pondělí večer vinou horka vzedmula vozovka a vytvořil se široký hrbol. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na 122. kilometru D5 se v pondělí večer vinou horka vzedmula vozovka a vytvořil se široký hrbol. | foto: ČTK

BOR Vzedmutí dálnice D5 na 122. kilometru poblíž Boru na Tachovsku zavinila špatně provedená práce. Podle televize Prima firma při stavbě dálnice nedodržela předepsaný technologický postup. Opravu zaplatí Ředitelství silnic a dálnic, záruka na stavbu už totiž neplatí.

Odborníci si původně mysleli, že vzedmutí vozovky způsobilo extrémně teplé počasí začátku července. Ředitel plzeňského Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Zdeněk Kuťák Primě ale řekl, že za hrbol může "určitá technologická nekázeň při stavbě dálnice". "Mám na mysli zjištění o něco menší tloušťky cementobetonové desky a rozvrstvení podkladních vrstev," uvedl. Dělníci se podle všeho nedrželi projektu.

Čtěte více:

Oprava dálnice stála podle Primy téměř milion korun a částku uhradí ŘSD. Dálnice je totiž v provozu už 13 let a skončila záruka.

Dálnice na 122. kilometru se 12. července zvedla až o 40 centimetrů. Doprava musela být vedena po objížďce. Po dvou dnech začal fungovat obousměrný provoz ve druhé polovině D5. Nesjízdný "hrb" slíbilo ŘSD opravit do 31. srpna.

Lidovky.cz, ČTK