10. října 2015 11:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pozor na D1. Dálnice bude v noci na neděli neprůjezdná v obou směrech

Úsek dálnice D1 mezi Šternovem a Psáři ještě před modernizací. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Úsek dálnice D1 mezi Šternovem a Psáři ještě před modernizací. | foto: ČTK

BRNO Dálnice D1 před Brnem zůstane bude v noci na neděli zcela neprůjezdná. Důvodem mimořádné uzavírky je přesun a úprava mýtné brány. Dopravní policie dálnici mezi Ostrovačicemi na 178. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru uzavře v sobotu ve 23:00. Auta se na hlavní dopravní tepnu mezi Čechami a Moravou vrátí nejpozději v neděli v 07:00.

Objízdná trasa vede z největší části po paralelní silnici druhé třídy. Její kapacita je podle Ředitelství silnic a dálnic dostatečná a noční provoz zvládne. Právě v noci ze soboty na neděli je na D1 nejméně automobilů. Přesto Ředitelství silnic a dálnic řidičům spíše doporučuje, aby cestu odložili na nedělní dopoledne.

Policie řidiče nabádá, aby sledovali změněné dopravní značení a informační tabule. Posílí také počet hlídek v terénu, které budou v případě potřeby dopravu usměrňovat. Ani policie ale neočekává žádné zásadní komplikace.

ČTK
K. Novák 181 Auta stojí,vlaky jedou. 7:46 11.10.2015